Pāvests Spānijas laukumā: mīlestība padarīs pilsētu skaistāku

„Marija ir Māte, kas atkārto arī mūsdienu cilvēkiem: nebīstieties, Jēzus ir uzvarējis ļaunumu, Viņš ir iznīcinājis pašu tā sakni un atbrīvojis mūs no tā varas”, sacīja Benedikta XVI, uzrunājot 8. decembra pēcpusdienā Spānijas laukumā, Romā, sapulcējušos ļaudis. Vissvētākās Jaunavas Marijas Bezvainīgās Ieņemšanas svētkos pāvesti turp dodas pagodināt Dievmāti jau kopš 1953. gada. Par piemiņu Pija IX 1854. gada 8. decembrī pasludinātajai dogmai par Marijas Bezvainīgo Ieņemšanu, laukumā ir uzbūvēts speciāls mariāniskais piemineklis – augsta kolonna ar Jaunavas Marijas statuju galā.
Neraugoties uz lietaino un diezgan vēso laiku, cilvēki kuplā skaitā pulcējās ap Dievmāti Spānijas laukumā, un Svēto tēvu uzņēma ar gavilēm. Klātesošo vidū bija arī Romas diecēzes ģenerālvikārs, kard. Augustīns Vallini un pilsētas mērs Džanni Alemanno. Pāvests atgādināja, ka Dievmāte ir vienmēr nomodā pār mums, pār visu pilsētu, un ik dienas iedrošina mūs nebaidīties un nepadoties ļaunumam, jo Kristus to ir uzvarējis. „Cik ļoti mums ir vajadzīga šī skaistā ziņa”, viņš uzsvēra. Katru dienu par ļaunumu ļoti plaši stāsta televīzija, radio, avīzes. Mēs jau esam pie tā pieradināti, kļuvuši nejūtīgi, pat zināmā mērā esam „saindējušies”, jo negatīvais no dienas dienā uzkrājas. Tad arī sirds nocietinās un domas paliek drūmas.

Tieši tādēļ pilsētai vajadzīga Marija, kura ar savu klātbūtni stāsta mums par Dievu, atgādina, ka žēlastība ir uzvarējusi grēku, un mudina mūs dzīvot ar cerību pat cilvēciski šķietami visgrūtākajās situācijās. Benedikts XVI aicināja nepadoties ļaunumam, atvērties Dieva darbībai un raudzīties uz saviem tuvākajiem tāpat kā raugās pats Dievs, tas ir, ar sirdi, ar žēlsirdību un mīlestību. Esam aicināti šādi uzlūkot sevišķi tos, kuri ir vientuļi, pamesti, nicināti vai izmantoti. Noslēgumā pāvests mudināja romiešus ieklausīties Marijas klusajā un maigajā balsī, kas aicina mīlēt. Tad pilsēta kļūs skaistāka, kristīgāka un humānāka.

J. Evertovskis / VR

Dalīties ar rakstu

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email
Share on linkedin
Share on telegram

Saistītie raksti