Ziemassvētku egles mirdzums simbolizē Kristus gaismu

Benedikts XVI pieņēma audiencē Valonijas apgabala delegāciju no Beļģijas, lai pateiktos par skaisto dāvanu – majestātisko Ziemassvētku egli, kas kopš 4. decembra rotā Svētā Pētera laukumu. 18. decembrī notika svinīga egles iededzināšana. Uzrunājot beļģu delegāciju, pāvests norādīja, ka līdz ar mirdzošo spuldzīšu iedegšanu, egle pārveidojas. Tā kļūst par gaismas nesēju, liecinot par „patieso Gaismu, kas ienāk šajā pasaulē”.
Egles likteni pāvests salīdzināja ar Betlēmes ganu likteni. Viņi bija nomodā nakts tumsā un tika eņģeļu vēsts apspīdēti. Šī koka liktenis līdzinās arī mūsējam. Mēs esam aicināti nest labos augļus, lai apliecinātu, ka pasaulē patiešām ir ieradies Pestītājs. Lepni slejoties laukuma centrā, līdzās Betlēmes notikuma atveidojumam, egle savā veidā atklāj liela noslēpuma klātbūtni. Romas iedzīvotājiem, svētceļniekiem un visiem, kuri Svētā Pētera laukumu „apmeklēs” ar televīzijas starpniecību, tā norāda uz Dieva Dēla ierašanos pasaulē – sacīja Benedikts XVI. Viņš apliecināja, ka lūdzas, lai Valonijas apgabala iedzīvotāji vienmēr būtu uzticīgi ticības gaismai.

Tradīciju uzstādīt Vatikāna laukumā egli, 1982. gadā ieviesa Jānis Pāvils II. Tā slejas pašā laukuma centrā, blakus ēģiptiešu obeliskam, kur pašlaik noris spraigi darbi arī pie Betlēmes notikuma atveidojuma iekārtošanas. No Lježas provinces atvestās egles augstums ir apmēram 30 metri. Tās izdekorēšanai tika izmantotas 2000 plastikāta bumbiņas zelta un sudraba krāsās. Kopā ar lielo egli no Beļģijas atceļoja arī 40 mazākas eglītes, kas tika uzstādītas dažādās Vatikāna iestādēs.

J. Evertovskis / VR

Dalīties ar rakstu

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email
Share on linkedin
Share on telegram

Saistītie raksti