Now Reading
Haiti: Caritas organizācija pateicas par solidaritāti

Haiti: Caritas organizācija pateicas par solidaritāti

Pēc postošās zemestrīces Haiti, turpinās glābšanas darbi, joprojām mēģinot zem gruvešiem atrast izdzīvojušos. Starptautiskajai kopienai visvairāk šobrīd rūp bērnu stāvoklis. Traģēdija varētu būt skārusi vairāk nekā divus miljonus nepilngadīgo. Daudzi ir gājuši bojā, ievainoti un palikuši bāreņi. Šobrīd pastāv epidēmijas risks, trūkst ūdens, pārtikas un medicīnas līdzekļu, kā arī pieaug vardarbība un marodierisms.
Caritas organizācija izdevusi paziņojumu, kurā pateicas visiem par saņemto materiālo atbalstu, kā arī par vienotību lūgšanā, un apliecina, ka līdz šim pirmās nepieciešamības lietas ir izdalītas aptuveni trīs tūkstošiem ģimeņu. Tuvāko dienu laikā palīdzību saņems apmēram 100 tk. personu. Visā pasaulē turpinās līdzekļu vākšana cietušo atbalstam. Svētdien, 24. janvārī, speciāli šim nolūkam ziedojumi tiks vākti visās Itālijas draudzēs. Daudzviet tas tika darīts arī jau iepriekšējā svētdienā, 17. janvārī.

Gan trešdienas vispārējās audiences laikā, gan svētdienas uzrunā pēc lūgšanas „Kunga Eņģelis” ar aicinājumu palīdzēt zemestrīcē cietušajiem pie visas pasaules iedzīvotājiem vērsās Benedikts XVI. „Sekoju līdzi un iedrošinu daudzo žēlsirdības organizāciju pūliņus, kas dara visu iespējamo, lai apmierinātu valsts neskaitāmās vajadzības”, sacīja pāvests, apliecinot, ka lūdzas par ievainotajiem, palikušajiem bez pajumtes un visiem, kuri traģiski zaudēja dzīvību.

Solidaritātes aicinājumiem pievienojas arī Konstantinopoles ekumeniskais patriarhs. Speciālā vēstījumā Bartolomejs izsaka dziļu līdzjūtību visiem cietušajiem, apliecina savu vienotību lūgšanā un mudina visu pasauli nekavējoties sniegt Haiti iedzīvotājiem konkrētu palīdzību. Tikmēr daudzas valstis jau kopš pirmajām katastrofas dienām iesaistījušās solidaritātes akcijā. Septiņas balles stiprajā zemestrīcē, kas 12. janvārī satricināja Haiti, dzīvību varētu būt zaudējuši līdz pat 100 tk. cilvēku.

J. Evertovskis / VR

Scroll To Top