Pāvesta līdzjūtība sakarā ar plūdiem Madeirā

Vatikāna valsts sekretārs kard. Tarcizio Bertone, pāvesta vārdā, nosūtījis līdzjūtības telegrammu Funšalas bīsk. Antonio Žozē Kavako Karriļo sakarā ar Madeiras salā notikušajiem plūdiem un zemes nogruvumiem. Stihijā dzīvību zaudējuši vismaz 43 cilvēki, bet 250 pazuduši bez vēsts. Telegrammā Benedikts XVI atzīst, ka ir „noskumis” par „smagajām sekām”, ko izraisīja spēcīgās lietusgāzes. Apliecina, ka lūdzas par visiem cietušajiem, pauž savu garīgo vienotību un iedrošina visu to pūliņus, kuri piedalās glābšanas darbos.
Salas iedzīvotājiem solidaritātes telegrammu nosūtīja arī Portugāles Bīskapu konferences prezidents, arhib. Žorže Ortiga. Tajā izsaka visdziļāko līdzjūtību visiem, kuri pazaudējuši savus dārgos tuviniekus un materiālos labumus. Savukārt, Madeiras salas galvaspilsētas bīsk. Kavako Karriļo pateicas visiem, kuri nesavtīgi strādā, lai likvidētu katastrofas sekas.

Madeirā ir izskaloti tilti un ceļi. Ūdens straumes nopostījušas mājas un aiznesušas automašīnas. Daudzi iedzīvotāji palikuši bez dzeramā ūdens un elektrības. Sala atrodas Atlantijas okeānā, aptuveni 900 kilometrus dienvidrietumu virzienā no Eiropas krastiem. Portugāles bruņotie spēki nosūtījuši uz stihijas skarto reģionu kuģi ar glābējiem un medikamentiem.

J. Evertovskis / VR

Dalīties ar rakstu

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email
Share on linkedin
Share on telegram

Saistītie raksti