Viļānos no 2. -11. februārim tiks svinētas Sv. Mises veselības nodomos

 

Pirmo reizi mazā Francijas pilsētiņā Pireneju kalnu pakājē četrpadsmit gadīgajai Bernadetei Subirū (Soubirous) 1858. gada 11. februārī parādījās Dievmāte. Mūsdienās šī vieta ir pazīstama kā Lurda – viena no lielākajām Jaunavas Marijas svētceļojuma vietām pasaulē. Mazajai meitenītei Dievmāte parādījās 18 reizes, aicinot uz lūgšanu un gandarīšanu, kā arī izteica vēlēšanos, lai šajā vietā tiktu uzcelta kapela. Avotiņš, kurš no tā laika izplūst Lurdas svētvietas tuvumā, ar savu dziedinošo spēku ir atgriezis miesas un dvēseles veselību ļoti daudziem svētceļniekiem.

Katru gadu Lurdas svētvietu apmeklē miljoniem svētceļnieku, lai smeltos garīgos spēkus un padzertos no brīnumainā avotiņa. 11. februāris – Dievmātes parādīšanās Lurdā gadadiena – ir kļuvis par īpašu dienu, kurā visā pasaulē lūdzas par slimniekiem. Pirms diviem gadiem svinējām šo notikumu 150 gadu jubileju.

Domājot par šo jubileju, ka arī par mūsu slimniekiem un paši par savu veselību, Viļānu Mariāņu Tēvu klosteris sagatavoja un izdeva lūgšanu grāmatiņu „Slimnieku veselība – lūdz par mums!” Šajā nelielajā grāmatiņā atradīsiet divas novennas – novennu par slimniekiem un slimnieku novennu, kuru iesakām lūgties visus dažādu slimību piemeklētos. Grāmatiņas noslēgumā atradīsiet pāvesta Benedikta XVI pārdomas un vēstījumu sakarā ar Dievmātes parādīšanās Lurdā 150.gadadienu un Vispasaules slimnieku dienu.

Tik daudzās mūsu mājās ir slimi cilvēki – veci un jauni. Vēlamies viņiem palīdzēt, kalpot, būt viņiem tuvu. Tādēļ, mani mīļie, aicinu ikvienu no Jums arī garīgā veidā vienoties ar tiem, kas cieš slimības vai vecuma nespēka dēļ. Novennas laikā (no 2. līdz 10. februārim) pirms Lurdas Dievmātes svētkiem savu lūgšanu veltīsim nodomā par slimajiem un cietējiem visā pasaulē. Caur Jaunavu Mariju uzticēsim viņus Jēzum – vienīgajam cilvēku dvēseles un miesas Ārstam.

            Novennas laikā vēlamies sirsnīgi lūgties arī par visiem tiem, kuri ik dienas rūpējas par slimniekiem. Lūgsimies, lai Jaunava Marija būtu vienmēr tuvu tiem, kuri kalpo slimniekiem, izlūdzot viņiem nepieciešamās žēlastības, ka viņi spētu ik dienas dāvāt mīlestību un atpazīt Jēzu Kristu katrā cietējā. Visbeidzot, lai mūža beigas, veiksmīgi nokārtojot mīlestības eksāmenu par visu savu dzīvi, viņi spētu sasniegt mūžīgo laimi.

Viļānu Romas katoļu baznīcas galvenajā altārī atrodas Lurdas Dievmātes skulptūra, tamdēļ šī altāra pakājē šogad, t.i. 2010.g., no 2. līdz 11.februārim ieskaitot, Jūsu iesūtītajos nodomos par slimniekiem un par Jūsu veselību tiks celebrētas 10 sv. Mises. Noslēguma sv. Mises jūsu nodomos svinēsim Viļānu baznīcā 2010.gada 11.februārī plkst. 9.00 un plkst.12.00. Arī Fatimas Dievmātes godam veltītais dievkalpojums 2010. gada 13. februārī plkst. 18.00 Viļānu baznīcā būs veltīts nodomā par slimniekiem un veselību. Arī Dieva Žēlsirdības sveču kapelā pie Viļānu baznīcas un klostera no 2. februāra nepārtraukti degs sveces nodomā par mūsu slimniekiem, kā arī par Jūsu veselību.

Paliekot vienots lūgšanās – t. Benedikts MIC Viļānos
Lūgšanu nodomus var sūtīt tēvam Benediktam MIC: Kultūras laukums 6a, Viļāni, Viļānu novads,LV-4650, vai vicepostulators@inbox.lvvai arī īsziņas ar lūgumiem uz tālruni 26572230.

 

Dalīties ar rakstu

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email
Share on linkedin
Share on telegram

Saistītie raksti