Apgāds Zvaigzne ABC izdod pirmo oriģinālgrāmatu par kristīgo meditāciju krievu valodā

Pirmo reiz pasaulē iznāk krievu valodā uzrakstītā oriģinālgrāmata par kristīgo meditāciju. Trešdien, 7. aprīlī plkst. 17:30 Nikolaja Zadornova bibliotēkā, Alberta ielā 4, Rīgā notiks Gaļinas Zaicevas un Georga Indulēna grāmatas „Balss klusumā: Par meditāciju – kristīgo un ne tikai” (“Голос в тишине: О медитации – христианской и не только”) atvēršanas svētki.

Šī ir praktiskā grāmata par to, ka ar meditācijas palīdzību spert soli uz priekšu savā garīgajā attīstībā, ka padarīt savu dzīvi piepildītu un interesantu un tajā pašā laikā palikt šajā realitātē, neiekrist apātijā vai fanātismā.

Meditācija ir tik vienkārša, ka mūsdienu cilvēka sirdī rodas jautājums – vai patiešām kaut kas tik vienkāršs var būt efektīgs. Un tomēr tas ir fakts – meditācija patiešām noved pie brīnišķīgiem rezultātiem. No cilvēka ir vajadzīgi tikai vēlēšana to praktizēt un pacietība.

Grāmata uzrunā lasītāju ar savu raito valodu un interesantiem piemēriem bagāto izklāstu, sniedzot atbildes uz daudziem ar meditāciju saistītiem jautājumiem, to skaitā arī par kristīgās meditācijas tradīcijām un praksi.

Autori dalās savā pieredzē un ir pārliecināti, ka iemācīties meditēt var ikviens, turklāt cilvēki, kuri meditē, kļūst mierīgāki, priecīgāki, uzmanīgāki, sāk no jauna iepazīt sevi, atklāt savu patieso būtību, savas patiesās vēlmes, atrod savu vietu šajā pasaulē un kļūst laimīgi.

Šī krievu valodā uzrakstītā oriģinālgrāmata ir divu autoru kopdarbs. Gaļina Zaiceva ir ieguvusi medicīnisko izglītību, bet strādā par žurnālisti. Žurnālu «Лилит» un «Люблю» redakcijās viņas pārziņā ir jautājumi, kas saistīti ar psiholoģiju, veselību, garīgo dzīvi. Georgs Indulēns ir vēsturnieks un teologs, Latvijas kristīgās meditācijas kopienas vadītājs. Viņš pats praktizē meditāciju un māca to darīt arī citiem.

Grāmatai priekšvārdu uzrakstījis pazīstamais krievu satīriķis un rakstnieks Mihails Zadornovs un Pasaules kristīgās meditācijas kopienas vadītājs, benediktiešu mūks Lorenss Frīmens.

„Ja cilvēks pastāvīgi meditētu, viņš varētu dzīvot mūžīgi. Meditācija tas ir stāvoklis, kurā komponists sacer mūziku, rakstnieks raksta grāmatu. Tā ļauj atjaunot spēkus, just prieku, piedzīvot laimi. Mums netraucētu biežāk meditēt, savādāk mēs esam sarosījušies līdz ekonomiskai krīzei. Skraidām šurp un turp, darām kaut ko. Bet priekš kam un kāpēc darām – paši nesaprotam. Būtu mums labi apstāties un pārdomāt, nē – mēs nesamies kaut kur. Te arī nonācām. Tomēr tam, kas me­ditē un prot domāt, krīze netraucē dzīvot.” Tā ievadā raksta slavens rakstnieks Mihails Zadornovs.

Benediktiešu mūks, Pasaules kristīgās meditācijas kopienas vadītājs, Lorenss Frīmens savā priekšvārdā tā raksturo mūsdienu kultūru. „Visām kultūrām šodien ir raksturīgs garīgais izsalkums. Bet bieži vien šīs izsalkums ir zaudējis saikni ar senās gudrības tradīciju. Cilvēki meklē Dievu, bet viegli sajauc Viņu ar subjektīvo, pašcentrēto pieredzi. Daudzus fascinē meditācija, bet viņi saista meditāciju ar viengabalainas kontemplācijas mistērijas daļējām patiesībām: ar veselības labumiem, ezotērisko gudrību vai mēģina apvienot visas reliģiskas tradīcijas viltotā vienotībā, kura nodot to atšķirības, kas atklāj Dievu. Meditācija ir vienkārša. Tā nav mākslīga. Tā ir universāla. Tā nav sinkrētiska.”

Pasākumā piedalīsies: Grāmatas autori žurnāliste Gaļina Zaiceva (Галина Зайцева) un Latvijas kristīgās meditācijas kopienas vadītājs Georgs Indulēns. Rakstnieks Mihails Zadornovs (Михаил Задорнов). Apgāda Zvaizne ABC prezidente Vija Kilbloka. Mācītājs, teoloģijas doktors, Kristīgās meditācijas centra „Elijas nams” dibinātājs Juris Rubenis. Laterāna Pontifikālās universitātes filiāles Rīgas Augstākā Reliģijas Zinātņu institūta direktors, Rīgas Katoļu semināra garīgais tēvs, teoloģijas doktors, priesteris Zbigņevs Stankevičs.Ar muzikāliem priekšnesumiem uzstāsies mistēriāla dziedātāja, RG skolas vadītāja Ludmila Igaune.

Par izdevēju: Apgāds Zvaigzne ABC turpina izdot grāmatu sēriju par kristīgo meditāciju šoreiz ar oriģinālgrāmatu krievu valodā. 2008. gada decembrī izdota Jura Rubeņa grāmata „Ievads kristīgajā meditācijā” ir guvusi milzīgo popularitāti (tika pārdoti vairāk nekā 11000 eksemplāru). Tai sekoja 2009. gada izdota Pasaules kristīgās meditācijas kopienas dibinātāja, benediktiešu mūka Džona Meina grāmata „Vārds klusumā: Kristīgās meditācijas rokasgrāmata”. 2010. gada martā gaismu ieraudzīja mācītāja Jura Rubeņa un Pasaules kristīgās meditācijas kopienas vadītāja, benediktiešu mūka Lorensa Frīmena kopīgi uzrakstīta grāmata „Krīzes iespējas: Meditācija ka dzīves līdzsvarošanas māksla”.

Tuvāka informācija par pasākumu:
Georgs Indulēns
Latvijas kristīgās meditācijas kopienas vadītājs
+371 29408444

Dalīties ar rakstu

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email
Share on linkedin
Share on telegram

Saistītie raksti