Pāvests apmeklēs Santjago de Kompostelu un Barselonu

6. un 7. novembrī Benedikts XVI apmeklēs Spāniju – trešdien paziņoja Vatikāna preses dienesta vadītājs. Pr. Federiko Lombardi uzsvēra, ka pāvesta pastorālās vizītes norises programma vēl nav apstiprināta. Tas būs Svētā tēva piektais ārzemju ceļojums šajā gadā. 6. novembrī pāvests apmeklēs Santjago de Kompostelu, kur tiek atzīmēts sv. Jēkaba Jubilejas gads. 7. novembrī Benedikts XVI ieradīsies Katalonijas galvaspilsētā Barselonā, lai konsekrētu Svētās Ģimenes bazilikas – arhitekta Antonio Gaudi meistardarba – galveno altāri.
La Sagrada Familia ir viena no arhitektoniski neparastākajām kulta vietām pasaulē. Svētnīcas celtniecības darbi uzsākti 1882. gadā. Tos vadīja arhitekts Pauls Villars, bet 1883. gadā vadību pārņēma Antonio Gaudi. Viņš atteicās no sākotnējā neogotikas stila projekta un turpināja celtni pēc saviem ieskatiem. Drīzumā tā ieguva pārsteidzošu veidolu. 1926. gadā Antonio Gaudi gāja bojā. Viņu sabrauca tramvajs. Apglabāts savas nepabeigtās bazilikas kriptā.

Svētās Ģimenes svētnīca ir «ticības apliecinājums akmenī». Antonio Gaudi dzīves laikā tika uzcelta tās austrumu fasāde ar trīs portāliem. Arhitekta nāve un pilsoņu karš pārtrauca baznīcas celtniecības darbus, kas atsākti XX gadsimta 50. gados. Teorētiski ir noteikts projekta noslēgšanas datums – 2026. gads, bet nav zināms, vai tas īstenosies. 1992. gadā tika uzsākts Antonio Gaudi beatifikācijas process. Šajā laikā savāktas daudzas liecības par viņa dievbījību un svētumu. Izcilā katalāņu arhitekta kapu apmeklē svētceļnieku pūļi.

S. Krivteža / VR

Dalīties ar rakstu

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email
Share on linkedin
Share on telegram

Saistītie raksti