Ceturtdien, 22.aprīlī, notiks ekumeniski teoloģiska konference

“Kristus vārdā esam sūtīti ” (2 Kor 5:20)

2009. gada 19. jūnijā, Vissvētās Jēzus Sirds svētkos, pāvests Benedikts XVI atklāja Priesterības gadu. Līdz ar to Laterāna Pontifikālās universitātes filiāles Rīgas Teoloģijas institūts un Rīgas Augstākais reliģijas zinātņu institūts sadarbībā ar Lutera Akadēmiju rīko II ekumeniski teoloģisko konferenci 2010.gada 22.aprīlī. Šī konference ir veltītu priesterības gadam. Kardināls Jānis Pujats un luteriskās Baznīcas Latvijā arhibīskaps Jānis Vanags akceptēja šīs konferences rīkošanu, uzsverot teoloģisku diskusiju nozīmību savstarpējai iepazīšanai un dažādu domstarpību kliedēšanai.

Neskatoties uz baznīcu lielajām atšķirībām skatījumā un izpratnē par priesterību, mēs – konferences organizētāji uzskatām, ka ir ļoti svarīgi veicināt teoloģiskas diskusijas par  svarīgiem jautājumiem Baznīcas dzīvē. Šīs konferences ieceri lieliski izgaismo kardināla Valtera Kaspera sacītais: “Ekumenisks dialogs nav tikai ideju apmaiņa, tā ir arī dāvanu apmaiņa. Katrai baznīcai ir savas īpašās dāvanas un harizmas. Šī apmaiņa mums var palīdzēt augt kā kristiešiem, lai sasniegtu Kristus pilnību”.

Organizē Laterāna Pontifikālās universitātes filiāles Rīgas Teoloģijas un Rīgas Augstākais Reliģijas Zinātņu institūti, Latvijas Evaņģēliski Luteriskās Baznīcas Lutera akadēmija,kontakttālr.: 29527064. Rīgas Vēstures un kuģniecības muzejā Kolonnu zālē, Palasta ielā 4.

Dalīties ar rakstu

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email
Share on linkedin
Share on telegram

Saistītie raksti