Vatikāns: Priesterības gada noslēguma pasākumi

Jubilejas gada mērķis ir sekmēt priesteru iekšējo atjaunotni un palīdzēt visiem ticīgajiem nostiprināties apziņā par priesterības žēlastības lielumu – jau 2009. gada 24. jūnija vispārējās audiences laikā norādīja Benedikts XVI. Šajās dienās Priesterības gads pietuvojies noslēgumam. Romas ielās aizvien vairāk sastopami cilvēki garīdznieku tērpos. Paredzēts, ka uz svinībām ieradīsies apmēram 10 tūkstoši priesteru no 91 valsts, tai skaitā, no Latvijas.
Centrālie pasākumi notiks Svētā Pētera laukumā kopā ar pāvestu. 10. jūnijā pulksten 20.30 sāksies vigīlija, bet 11. jūnijā pulksten 10.00 Benedikts XVI vadīs Euharistijas svinības. Ceturtdien vigīlijas laikā skanēs liecības un dziesmas, notiks priesteru dialogs ar Svēto tēvu un Euharistijas adorācija. Ar televīzijas starpniecību paredzētas tiešās pieslēgšanās Arsai (Francijā), Jeruzalemei, Buenosairesai un Holivudai. Piektdien, Vissvētās Jēzus Sirds svētkos, garīgie gani atjaunos savus priesterības solījumus un pāvests pasludinās sv. Jāni Mariju Vianeju par visu priesteru debesīgo aizbildni.

Priesteriem veltītos pasākumus organizē Klēra kongregācija, dažādas ekleziālās kustības un citas institūcijas. 8. jūnijā Svētā Jāņa Laterāna bazilikā visu dienu notika rekolekcijas, ko rīkoja Katoļu Starptautiskās harizmātiskās atjaunotnes kustība un Katoliskā brālība. Pēcpusdienā Romas Pontifikālajā augstskolā Regina Apostolorum notika kongress un Klēra kongregācijas prefekta, kard. Klaudio Hjummesa vadīta Euharistija. Kongresa temats bija: „Pēc Labā Gana parauga. Priestera tēls 21. gadsimtā”.

9. jūnija rītā Svētā Pāvila Ārpus mūriem bazilikā Ķelnes arhibīskaps, kard. Joahims Meisners vada meditāciju, kurai var sekot līdzi tiešraidē arī Svētā Jāņa Laterāna bazilikā. Savukārt pēcpusdienā, no pulksten 16.00 līdz 19.00, paredzēta tikšanās Pāvila VI zālē Vatikānā. Tās temats: „Priesteri šodien: Dieva cilvēki, brāļi starp brāļiem un jaunās pasaules pravieši”. Saietu organizē Fokolāru un Šēnštates kustību priesteri. To atklās kard. Tarčisio Bertone un kard. Klaudio Hjummess. Klātesošie dzirdēs Benedikta XVI, Klāras Ļubikas un pr. Jozefa Kenteniha garīgās pārdomas. Vairāki priesteri sniegs liecības. Kāds priesteris no Īrijas runās par uzticību Dieva aicinājumam. Daži garīgie gani no Burundi stāstīs par savu izglābšanos, kad notika uzbrukums mazajam semināram, kurā dzīvības zaudēja 40 jaunieši. Kāds cits priesteris no Vācijas liecinās par to, kā ar savas draudzes palīdzību tika galā ar alkohisma problēmu. Paredzēts arī darbs grupās, kura laikā klātesošie aplūkos dažādus svarīgus pastorālos jautājumus.

Runājot par Priesterības gada beigu pasākumiem, Klēra kongregācijas prefekts, kard. Klaudio Hjummess un tās sekretārs, arhib. Mauro Piačenca atgādināja, ka īstenībā tiem jāiezīmē nevis „noslēgumu”, bet gan „jaunu sākumu” – garīgās atjaunotnes sākumu. Benedikts XVI savās uzrunās mudina visus Baznīcas locekļus pilnīgāk īstenot savu ticību dzīvē, lai liecība par Kristu būtu pārliecinošāka. Viņa aicinājums ir iedvesmas avots īpaši priesteriem. „Kristus uzticība, priestera uzticība” – bija šī Jubilejas gada moto. Katrs priesteris ir aicināts nemitīgi raudzīties uz Kristu un sekot Viņam – intervijā Vatikāna Radio pasvītroja arhib. Piačenca. Viņš piebilda, ka Starptautiskajā Priesteru saietā aicināti piedalīties ne tikai priesteri, bet arī reliģisko ordeņu locekļi un laji, jo priesteri kalpo visiem cilvēkiem un visi ir aicināti dažādi atbalstīt savus priesterus.

J. Evertovskis / VR

Dalīties ar rakstu

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email
Share on linkedin
Share on telegram

Saistītie raksti