Pieci jauni studenti no Jelgavas diecēzes

17. augustā plkst. 9.00 norisinājās iestājeksāmeni Rīgas Garīgajā seminārā. Savu pieteikumu bija iesnieguši 6 puiši. Pārstāvētas bija divas Latvijas diecēzes –  Rīgas un Jelgavas. Pēc rezultātu paziņošanas, visražīgākā šogad izrādījās Jelgavas puse – lielākā daļa jaunuzņemtie Rīgas Garīgajā semnārā ir studenti no Jelgavas diecēzes!

Četri studenti no kuriem jaunākais ir deviņpadsmitgadīgais Mikus Nešpors, iesāks mācības pirmajā kursā, bet, savukārt, vecākais no viņiem Uldis Freimanis, kuram ir 35 gadi, būs jau piektajā kursā. Uldim jau ir pieredze bijusi un viņš ir studējis Rīgas Garīgajā seminārā, vēlāk divus gadus vēl turpinājis studijas Amerikā.

Visi puiši ir atsaukušies uz Dieva aicinājumu diezgan mērķtiecīgi. Vēlas būt labi priesteri, kuri saprastu cilvēkus, viņu vajadzības, kā arī pieņemtu tos tādus kā viņi ir. Daudziem laba priestera piemērs ir palīdzējis atsaukties uz šo aicinājumu – tie ir priesteri Arnis Maziļevskis, Janušs Bulašs, kā arī Andris Ševelis. Puiši uzsvēra, ka vissvarīgākās ir personīgās attiecības ar Dievu un tuvākmīlestība.

Mikus Nešpors 18 gadi. Nāk no Jelgavas diecēzes, Līvbērzes pagasta. Iegūta vidējā izglītība. Kalpo Jelgavas Bezvainīgās Jaunavas Marijas Romas katoļu katedrālē kā ministrants.

Andrejs Kassirovs 19 gadi. Nāk no Jelgavas diecēzes Elernes Kunga Jēzus Debesskāpšanas Romas katoļu draudzes. Iegūta vidējā izglītība. Kalpo Elernes draudzē kā ērģelnieks.

Artūrs Setkovskis 19 gadi. Nāk no Jelgavas diecēzes Rubenes pagasta. Iegūta vidējā izglītība Kalpo Sv. Pētera un Pāvila Romas katoļu draudzē kā ministrants.

Agris Ruļuks 19 gadi. Nāk no Jelgavas diecēzes Bebrenes Sv. Jāņa Kristītāja Romas katoļu draudzes. Ieguvis vidējo izglītību. Kalpo Bebrenes draudzē kā ministrants.

Uldis Freimanis 35 gadi. Nāk no Jelgavas diecēzes, dzimtā vieta ir Dobele. Studējis Rīgas Garīgajā seminārā, vēlāk divus gadus turpināja studijas Amerikā. Divus gadus studējis politoloģiju Latvijas Universitātē. Pēc vairāku gadu pārtraukuma atgriezies Rīgas Garīgajā seminārā. Kalpo Jelgavas Bezvainīgās Jaunavas Marijas Romas katoļu katedrālē kā zakristiāns un dekāna Staņislava Mukāna palīgs.

LRKB IC,
Foto: LRKB IC

Dalīties ar rakstu

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email
Share on linkedin
Share on telegram

Saistītie raksti