27. septembrī uzsāks siltā ēdiena izsniegšanu mazaizsargātajiem iedzīvotājiem Rīgas pilsētā

27. septembrī darbu uzsāks divas siltā ēdiena izsniegšanas vietas mazaizsargāto iedzīvotāju ēdināšanai Rīgas pilsētā.

Daugavas labajā un kreisajā krastā darbosies siltā ēdiena izdales vietas tiem rīdziniekiem, kuri saņem atbalstu sociālā drošības tīkla ietvaros labklājības un veselības jomā, t. sk. ģimenēm ar bērniem,  pensionāriem un bezdarbniekiem. Pilotprojekta uzsākšana paredzēta 27. septembrī un plānota divus mēnešus. Rīgas domes Sociālo jautājumu komitejas vadītājs L.Kurdjumovs uzsvēra, „labklājības līmenis Rīgā pasliktinās, par to liecina skaitļi, kas norāda, ka trūcīgo personu skaits 2010.gadā periodā no janvāra līdz septembrim ir palielinājies divas reizes. Trūcīgām personām nepieciešama palīdzība, tāpēc jaunu virtuvju atklāšana ir nopietns atbalsts šiem cilvēkiem. Domāju, ka arī turpmāk, izanalizējot situāciju Rīgā un pieprasījumu pēc pusdienām, varēsim paplašināt šo pašvaldības pakalpojumu.”

Siltā ēdiena izdales vietas darbosies katru darba dienu no 10:00 līdz 18:00*. Katru darba dienu tiks piedāvāta cita ēdienkarte: zupa, otrais ēdiens un dzēriens. Ēdienu varēs baudīt uz vietas vai arī ņemt līdzi uz mājām (savos traukos). Silto ēdienu varēs saņemt uzrādot Rīgas Sociālā dienesta izsniegtu izziņas orģinālu:

Pašvaldības iepirkuma procedūras rezultātā ēdināšanas pakalpojumu tiesības sniegt ieguva SIA „Zītari LZ” un SIA „Bistroff”. Kopējā līguma summa 20 000 Ls (vienas porcijas cena 0.97 santīmi). Darba  dienās katrā no izdales vietām plānots izsniegt līdz 500 ēdienu porciju komplektu. Visi ēdieni tiks pagatavoti Pārtikas un veterinārā dienesta atzītās virtuvēs un izdalīti vienreiz lietojamos traukos. Abi pakalpojuma sniedzēji nodrošinās kārtību un tīrību ēdiena izdales vietās.

Rīgā darbojas 4 zupas virtuves, kuras līdzfinansē Rīgas dome (kopumā 550 porcijas dienā piecas reizes nedēļā):

  • Āgenskalna tirgus rajonā skvērā starp Mazo Nometņu ielu un Zeļļu ielu, strādā darba dienās no 12:00-13:00.
  • Zupas virtuve Čiekurkalna tirgū (Ropažu ielā 70) darbu uzsāks 1. oktobrī. Strādās tikai ziemas periodā darba dienās no 13:00-14:00.
  • Kr. Barona iela 56, strādā katru dienu, izņemot svētdienas no 9:00-11:00.
  • Dienas centrā bezpajumtniekiem un maznodrošinātajiem (Katoļu ielā 57), strādā katru darba dienu no 13:00-15:00 (pusdienas saņem tie klienti, kuri piedalās Dienas centra nodarbībās, un veic līdzdarbības pienākumus).

Informāciju sagatavoja: Rīgas domes Labklājības departamenta Iedzīvotāju informēšanas sektora vadītāja Lita Brice, tel.67105925; mob.tel. 26385691; e-pasts: lita.brice@riga.lv.Papildu informācija: www.ld.riga.lv

Dalīties ar rakstu

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email
Share on linkedin
Share on telegram

Saistītie raksti