ANO ģenerālsekretārs Bans Kimūns izdevis vēstījumu Tūrisma dienā

Gatavojoties Starptautiskajai Tūrisma dienai 27. septembrī, ar vēstījumu klajā nācis ANO ģenerālsekretārs Bans Kimūns. Tā kā šogad Tūrisma dienas temats saucas „Tūrisms un bioloģiskā daudzveidība”, Kimūns atzīmē, ka neraugoties uz atkārtotiem solījumiem rūpēties par planētas augu un dzīvnieku valsti, dzīvības dažādība zemes virsū turpina sarukt ar vēl iepriekš nepieredzētu ātrumu. Tā cēlonis ir cilvēku darbība. Šogad, Starptautiskajā bioloģiskās daudzveidības gadā, ir izdevība padomāt par steidzamu bioloģiskās dažādības saglabāšanu, jo no tās ir atkarīga visas pasaules iedzīvotāju bagātība, veselība un labklājība.

ANO ģenerālsekretārs piebilst, ka tūrisms un bioloģiskā daudzveidība ir cieši saistīti savā starpā. Ik gadus ceļojumos dodas miljoniem cilvēku, lai priecātos par dabas skaistumu. Ienākumi, ko dod tūrisma atbalstīšana, var sniegt svarīgu devumu dabas aizsardzībai, kā arī ekonomiskajai attīstībai. Bez tam, tūrisma atbalstīšana spēj vairot tūristu un vietējo kopienu apziņu par bioloģiskās dažādības nozīmi cilvēku ikdienas dzīvē.

Bans Kimūns raksta, ka pateicoties tādiem projektiem, kā „Tūrisma atbalstīšana – nabadzības izskaušana” un tā sadarbībai ar Apvienoto Nāciju ģimeni, nacionālajām tūrisma autoritātēm un privāto sektoru, Pasaules Tūrisma organizācija liek izcelt saikni starp tūrismu, nabadzības samazināšanos un bioloģisko dažādību. Tūrisma kopiena aizvien vairāk apzinās savu atbildību. Patiešām, šis sektors var dot nozīmīgu devumu bioloģiskās dažādības aizsardzībā, pieņemot arī dažus vienkāršus mērus, tai skaitā tūristu grupu disciplinēšanu, lai pēc iespējas mazāk traucētu savvaļas faunu.

Vēstījuma noslēgumā ANO ģenerālsekretārs vēršas pie tūristiem ar aicinājumu apzināties cik svarīgi ir saglabāt bioloģisko dzīvības daudzveidību zemes virsū. Savukārt ANO partnerus viņš aicina stiprināt savu ieguldījumu vietējo iedzīvotāju atbalstīšanā.

I. Šteinerte/VR

Dalīties ar rakstu

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email
Share on linkedin
Share on telegram

Saistītie raksti