Ārlietu ministrs Aivis Ronis: motivācija vizītei uz Vatikānu – Rietumu vienotība, Latvijas sabiedrības vērtību orientieri un morālā pašapziņa

„Latvijas sabiedrība jau kādu laiku izjūt spiedienu no dažādām ideoloģijām un vērtību orientieriem, patēriņa kulta un izklaides industrijas, kam nav saiknes ar Latvijas valstiskumu un cieņu pret to mūsu sabiedrības apziņā. Baznīca ir viena no nedaudzajām institūcijām, kam ir sabiedrības uzticība un kas attiecīgi spēj celt cilvēku morālo pašapziņu,” tā savas vizītes motīvus skaidro Aivis Ronis, kurš kopš iecelšanas ārlietu ministra amatā vairākkārt uzsvēris morālās pašapziņas celšanu arī kā Latvijas ārpolitikas vienu no virsuzdevumiem un savas darbības prioritātēm.

„Vatikānam un baznīcai kā institūcijai ir bijusi un ir būtiska loma Eiropas kopīgo un vienojošo vērtību pārnešanā no paaudzes uz paaudzi,” uzver Latvijas ārlietu ministrs.

A.Ronis norāda, ka plašsaziņas līdzekļi bieži vien neproporcionāli atspoguļo skandālus, kas saistīti ar atsevišķu katoļu baznīcas priesteru rīcību, vienlaikus tiek aizmirsts tas ieguldījums, ko baznīca var sniegt un sniedz sabiedrības garīgo vērtību uzturēšanā, īpaši apstākļos, kad saskaņā ar dažiem pētījumiem ik dienu viens Latvijas iedzīvotājs atņem sev dzīvību.

Ārlietu ministrs Aivis Ronis, kurš drīz pēc Zbigņeva Stankēviča iecelšanas Rīgas arhidiecēzes arhibīskapa – metropolīta amatā tikās ar jauno katoļu baznīcas vadītāju Latvijā, pauž augstu novērtējumu jaunieceltā arhibīskapa izvirzītajiem darbības mērķiem, kā arī atvērtajai pieejai dialogam ar Latvijas sabiedrību.

Tikšanos ietvaros Vatikānā tiks pārrunāta arī praktiskā Latvijas un Svētā Krēsla sadarbība.

Dalīties ar rakstu

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email
Share on linkedin
Share on telegram

Saistītie raksti