Vatikānā prezentēta Pasaules Jauniešu dienu svinību norises programma

Pāvesta Benedikta XVI vēstījums Pasaules Jauniešu dienām Madridē.
2011. gada augustā Madridē notiks Pasaules Jauniešu dienu svinības. Iespējams, ka tas būs visplašākais kristiešu forums Eiropas kontinentā. Pirms pieciem gadiem Ķelnē notikušajā saietā piedalījās miljons 700 tk. jauniešu. Organizatori lēš, ka Spānijas galvaspilsētā ieradīšoties vairāk nekā divi miljoni jauno kristiešu. 5. oktobrī Vatikānā notika preses konference, kurā uzstājās Madrides tikšanās organizatori. Viņi atgādināja, ka piedalīties saietā ir pieteikušies jau vairāk nekā 170 tk. jauniešu. Tomēr svarīgs ir nevis dalībnieku skaits, bet gan garīgais pārdzīvojums. Pasaules Jauniešu dienu pasākumam ir jagatavojas uz vietas. Pontifikālās laju padomes sekretārs bīskaps Jozefs Klemens norādīja uz pāvesta vēstījuma nozīmi. Benedikts XVI stiprina jauniešus ticībā, pamatojoties uz savas pieredzes – uzsvēra vācu bīskaps.
Pontifkālās laju padomes prezidents kardināls Staņislavs Rilko pauda pārliecību, ka jaunieši vēlas iesakņoties Kristū un būt stipri ticībā. Mūsdienu kultūra vājina viņu gribu meklēt patieso eksistences jēgu. Kristīgo sakņu meklēšana būs Pasaules Jauniešu dienu vadmotīvs. „Labi zinām, ka šodienas Eiropai tās ir īpaši nepieciešamas. Esmu pārliecināts, ka Madrides tikšanās palīdzēs Vecajam kontinentam atrast savas, t.i., kristīgās saknes” – sacīja kardināls Rilko.

Pasaules Jauniešu dienu organizatori neslēpj, ka pasākuma norisi negatīvi ietekmēs ekonomiskā krīze, kas smagi skārusi arī Spāniju. Tāpēc forums, iespējams, būs vispieticīgākais – atzina organizatoriskās komitejas vadītājs bīskaps Cezars Franko Martinezs. Tomēr Baznīca rēkiņās ar spāņu ģimeņu viesmīlību, kuras, neraugoties uz grūtībām, uzņems savās mājās ārvalstu svētceļniekus.

Lai gan Madrides tikšanās būs pieticīga, tomēr tajā netrūks dažādu interesantu pasākumu. Viens no tiem būs Krustaceļa gājiens. Sakarā ar augustā valdošo vasaras svelmi, daudzas tikšanās norisināsies vēlā vakarā. Preses konferencē tika atzinīgi novērtēta jauno spāņu aktīvā iesaistīšanās Pasaules Jauniešu dienu sagatavošanā. Brīvprātīgo palīgu skaits jau pārsniedzis 7 tk. Tikšanās Madridē norisināsies no 11. līdz 21. augustam.

S. Krivteža / VR

Dalīties ar rakstu

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email
Share on linkedin
Share on telegram

Saistītie raksti