„10+1 Bībeles Bauslis”

2010.gada 22.dempbī plkst.19.00 VEF Kultūras pils Lielajā zālē, Rīgā, nozīmīgs notikums sakrālajā mūzikā: komponista INTA BIRZKOPA kantātes „10+1 BĪBELES BAUSLIS” pasaules pirmatskaņojums un tāda paša nosaukuma studijas ieraksta CD albuma prezentācija.

Pirmatskaņojuma sakarā plašāka informācija par gaidāmo nav pieejama, vien zināms ir tas, ka Latvijas sabiedrībai Ints Birzkops kopš 1991.gada ir pazīstams kā laikmetīgas sakrālās mūzikas komponists, kura koncerti vienmēr pārsteidz ar savu lielo izpildītāju skaitu (koris, orķestris, solisti) un augsto izpildījuma kvalitāti.

Komponista mūzika ir tikusi translēta LTV-1, LNT, Vatican radio, CRI-2 International, RAI-3, Radio Cortina, LR-1, LR-3, Amadeus, Radio SWH u.t.t, un viņa mūzikas ieraksti ir pieejami Eiropā, Amerikā, Austrālijā un Āzijā. Mūzikas stils, kurā darbojas Ints Birzkops tiek dēvēts par ‘crossover’, tas ir stils, kas apvieno gan akadēmiskās, gan modernās mūzikas intonācijas.
Interesentiem ieteicams apmeklēt komponista mājas lapu www.lietuscels.mfs.lv un laicīgi iegādāties biļetes uz koncertu (izplata „Biļešu paradīze”).Turpmāk tiek piedāvāts iepazīties ar Inta Birzkopa ievadvārdiem jaunā mūzikas CD izdevumam:

„Visu nelaimju pamats, kādēļ cilvēkiem šajā pasaulē jāpiedzīvo tik daudz ciešanu un bēdu, ir atkāpšanās no bauslības. Tādēļ mūs tik bieži piemeklē politiskas un ekonomiskas krīzes, kari, nemieri, slimības un nabadzība.
Jau vairākas tūkstošgades atpakaļ cilvēcei īsu aksiomu veidā tika dotas morāles normas, kuru ievērošana varētu radīt reālu Paradīzi zemes virsū, bet kuru neievērošana diemžēl noved tur, kur nu atrodamies. Ne viens vien pravietis Ēģiptē, Indijā, Amerikā, Eiropas līdzenumos, Sibīrijā un okeānu salās ir sludinājis cilvēku tautām Visaugstākā mācību, taču, laikam ejot, sludinātais kļuva par leģendām, kurām modernais cilvēks vairs netic. Seno gudrību apkopojumi joprojām ir lasāmi gan Bībelē, gan Korānā, gan Vēdās, gan indiāņu Čilam-Bilam grāmatās, un tie ir saprotami, atbilstoši reģionālo tautu mentalitātei.
Vai ir kas mainījies un novecojis? Nē, vien neērtas un sadzīvei apgrūtinošas ir kļuvušas viedās mācības, tādēļ mūsdienu pasaulē ir vērojama bīstama tendence –  morāles normas ne tikai ignorēt, bet nezināt.
Strādājot pie šī projekta, es neskaitāmiem ļaudīm uzdevu jautājumu: „Vai Jūs zināt Bībeles baušļus?” Diemžēl tikai retais tos zināja, bet neviens pareizajā secībā…
Visa augšminētā sakarā es sapratu, ka pats svarīgākais šajā situācijā ir jebkādiem līdzekļiem aizmirstos morāles likumus atgādināt visplašākajai auditorijai viņiem saprotamā veidā un valodā.

Tā nu ar Visaugstākā svētību ir tapis šis crossover stila mūzikas projekts “10+1 BĪBELES BAUSLIS”, ietverot sevī būtiskus Vecās un Jaunās derības tekstus (Mozus un Jēzus Kristus verbālās kvintesences). Ceru, manis komponētā mūzika klausītājiem radīs noskaņu, lai aizdomātos par mūžīgām un laicīgām vērtībām – visi mēs piedzimstam kaili, visi pagaršojam no Ļauna un Laba atzīšanas koka, un Visaugstākā priekšā reiz stāsimies tādi, kādi esam radīti. Nav strīda par to, vai tas notiks, vien Laika izteiksmē nav zināms – Kad?”                                                        

Ints Birzkops

Dalīties ar rakstu

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email
Share on linkedin
Share on telegram

Saistītie raksti