Benedikts XVI: Lūgsimies par nedzimušajiem

Roma , 11. novembrī ( LifeNews.com) : Pāvests Benedikts XVI šodien ir aicinājis visas pasaules dzīvības aizstāvjus vienoties lūgšanā pret abortiem. Katoļu „Pro Life” organizācijas to sauc par bezprecedenta gadījumu.

Katoļu Baznīcas galva Adventu uzsāks ar svinīgu vigīliju „visu dzimstošo cilvēku dzīvību” nodomā Sv. Pētera bazilikā, 27. novembrī.

Šis aicinājums neattiecas tikai uz katoļiem, jo pāvests aicina, lai „šādas  ceremonijas noturētu  visi diecēžu bīskapi ( vai viņu aizvietotāji) visās baznīcās un lai tajās iesaistās ticīgie draudžu, reliģisko apvienību un kopienu locekļi.”

Mērija MakKlaskija,ASV  Katoļu bīskapu konferences Pro Life aktivitāšu sekretariāta īpašo projektu koordinatore saka, ka laikā, kad uzbrukumi cilvēka dzīvības  cieņai   un vērtībai ir tik aktīvi kā nekad iepriekš, tas ir īpaši svarīgi.

„Šajā vēsturiskajā brīdī, kad  valdības  atbalsta cilvēku nogalināšanu  kā  uzskatāmāko sociālo, ekonomisko un vides problēmu risinājumu, Svētais Tēvs mums atgādina par lūgšanas nepieciešamību un spēku aizstāvot nedzimušās dzīvības,” viņa teica, „Par spīti notikumiem  Pateicības dienas nedēļas nogalē, katoļiem nebūtu jāpalaiž garām izdevība vienoties lūgšanā par  nedzimušajiem.”

Viņa izteicās, ka pāvesta aicinājums var  „palielināt izpratni par abortu ģimenes locekļu starpā, veicināt draugu un [paziņu informēšanu par abortiem, cilmes šūnu pētniecību un citiem draudiem mūsu bērniem viņu dzīves pirmajās dienās un nedēļās.”  Sievietes, kurām ir bijis aborts tas var „pamudināt uzzināt vairāk par  aborta seku dziedināšanu vai uzsākt  tik vajadzīgo sarunu par šo tēmu.”

Human Life International aicina visus dzīvības aizstāvjus iesaistīties šajā vēsturiskajā notikumā.

„Mēs ceram, ka katoļticīgie sapratīs pāvesta Benedikta aicinājuma vēsturisko nozīmību,” saka Džozefs Mīnijs, HLI starptautiskās sadarbības direktors

Šodien LifeNews.com viņš pastāstīja: „ Pirmo reizi vēsturē Svētais Tēvs ir aicinājie Universālo Baznīcu vienoties kopīgā liturģijā un lūgties par mūsu nedzimušajiem brāļiem un māsām, kurus visā pasaulē nonāvē abortos un citos nāves kultūras uzbrukumos.”

Monsiņjors Ignasio Barreira – Karambula , HLI prezidenta pienākumu izpildītājs, saka, ka aicinājumā lūgties  pret abortiem vienību var rast visu konfesiju kristieši.

„Kopā ar Svēto Tēvu mēs atzīstam, ka tā kā  visā pasaulē pieaugošajiem  uzbrukumiem cilvēka dzīvībai ļaunums ir jau pašā  pamatā, visiespaidīgākais  , ko mēs Baznīcā varam darīt, ir kopīgi lūgties, lai šie uzbrukumi izbeigtos ,”viņš saka, „Lūgšana mūs nostiprina tajā spēkā, kas  vienīgais spēj sakaut to, kas stāv aiz nāves kultūras. Mums ir prieks būt kopā ar Svēto Tēvu šajā vēsturiskajā notikumā.

Barreira piedalīsies  Pāvesta vigīlijā dzīvības aizsardzības nodomā sv. Pētera Bazilikā 27. novembrī.

Makklaskija norāda, ka pēc viņas domām  notikums liks dzīvības aizstāvjiem sarosīties un nenoskumt par pārmaiņu lēno gaitu.

Mūsu modernajā kultūrā ir dziļi paslēpti  dažādi draudi cilvēka dzīvībai un piedalīšanās vigīlijā varētu atgādināt citiem, ka Dievs ir visu svētību avots  un viņš dos mieru un vadību  pārmaiņu laikmetā,” viņa norādīja, „ pūloties sniegt  aizsardzību nedzimušajiem, palīdzību grūtniecēm un dziedināt vīriešus un sievietes no aborta sekām ir viegli nogurt un krist izmisumā.”

„Svētā Tēva vigīlija un aicinājums vienoties lūgšanā ar viņu ir svarīgs un iedvesmojošs piemērs vispirmām kārtām tam, cik svarīga ir vienotība lūdzot  Dieva aizsardzību un palīdzību cilvēka dzīvībai,” teica Makklaskija.

tulk.J.Lulle

Dalīties ar rakstu

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email
Share on linkedin
Share on telegram

Saistītie raksti