Now Reading
Pasaules bestsellers – “Māte Terēze. Nāc, esi mana gaisma” – beidzot arī latviski

Pasaules bestsellers – “Māte Terēze. Nāc, esi mana gaisma” – beidzot arī latviski

16. decembrī pulksten 16 Rīgā, grāmatu namā “Valters un Rapa”, Aspazijas bulvārī 24 notiks  Braiena Kolodijčuka sakārtotās grāmatas “Māte Terēze. Nāc, esi mana gaisma” latviskās versijas prezentācija.

Šī ir grāmata, kura 2007. gadā, kad tā tika izdota angļu valodā, uzreiz kļuva par pasaules sensāciju. Turklāt katra publikas daļa toreiz noreaģēja atšķirīgi. Laicīgā prese tūlīt pēc grāmatas iznākšanas rakstīja: „Māte Terēze patiesībā neticēja Dievam,” – savukārt Baznīcas aprindām pilnīgs jaunums bija tas, ka arī māte Terēze savā garīgajā ceļā piedzīvoja to, ar ko savā ceļā sastapušies virkne citu svēto.

Izrādās, viņa gadiem ilgi savā dvēselē pārdzīvoja dvēseles nakti – parādību, ko apraksta arī tādi garīgās literatūras klasiķi un svētie kā Avilas Terēze un Jānis no Krusta. Ir gan arī kāda atšķirība – māte Terēze ar šo savas dvēseles tumsu sastapās daudz ilgāk – praktiski visu savas misijas laiku – un tieši šī tumsa acīmredzot arī bija mātes Terēzes īpašā dvēseles samaksa par panākumiem, kurus guva un joprojām gūst viņas misija visā pasaulē. Grāmatā lielā mērā ir atminēts viņas izcilo panākumu noslēpums.

Braiens Kolodijčuks ir katoļu priesteris un mātes Terēzes draugs, kurš patlaban aktīvi piedalās Vatikāna darba grupā, kas strādā pie tā, lai māti Terēzi pasludinātu par svēto. Tieši šī darba gaitā grāmatas autors arī iepazina lielu daudzumu viņas privātās sarakstes, tostarp vēstules, par kurām pasaule līdz šim nezināja. Divas pamattēmas vijas cauri mātes Terēzes vēstulēm – viņas pilnīgā pārliecība, ka viņa pilda Dieva gribu, un pārsteidzoša liecība par dziļu tumsu, kas viņai nepārtraukti seko, – tumsa, ko varam apzīmēt arī par dvēseles nakti. Tajā pašā laikā grāmata liecina par mātes Terēzes neapturamo aktivitāti, dedzīgi cenšoties pārliecināt visus, tajā skaitā vietējo bīskapu, jo viņa bija absolūti pārliecināta, ka Dievs vēlas, lai darbs pie nabagiem tiktu paveikts.

Mātes Terēzes 100. jubilejas gadā grāmatu latviski sarūpējusi izdevniecība KALA Raksti, tulkojusi Astra Feldmane.

Svinīgajā grāmatas atvēršanā piedalīsies arī mātes Terēzes dibinātās kustības Corpus Christi dalībnieks no Šveices – tēvs Andreass Gešvinds.

Vairāk informācijas: 26 672 531 (izdevniecība KALA Raksti)

Scroll To Top