Svētā Mise žurnālistu nodomā

24. janvārī, Pasaules sociālās komunikācijas dienā un Sv. Franciska no Sales piemiņas dienā, Nabadzīgā Bērna Jēzus māsu klosterī Sv. Mise tika svinēta Latvijas katoļu žurnālistu un sociālās komunikācijas jomā strādājošo nodomā.

Lai kopīgi lūgtos, uz Sv. Misi kuplā skaitā bija pulcējušies gan Katoļu Baznīcas plašsaziņas līdzekļu darbinieki, gan arī citos masu medijos strādājoši katoļu žurnālisti.

Sv. Mises dalībnieki bija aicināti pārdomāt savu lomu Evaņģēlija sludināšanā. Jāņa evaņģēlijā Jēzus saka: „Es jūs saucu par draugiem, jo es esmu jums darījis zināmu visu, ko dzirdēju no Tēva. Ne jūs izraudzījāt mani, bet es jūs izraudzīju un liku, ka jūs ejat un augļus nesat.” (Jņ 15: 15-16). Katrs komunikācijas jomas darbinieks ir aicināts nest augļus un paust Kristus vēsti, līdzīgi kā to darīja Vissvētākās Jaunavas Marijas Apmeklēšanas kongregācija, kuru pēc žurnālistu aizbildņa sv. Franciska no Sales pamudinājuma nodibināja viņa garīgā meita Joanna Franciska de Šantāla, sprediķī uzsvēra priesteris Andris Kravalis.

Priesteris arī iepazīstināja ar Benedikta XVI vēstījumu 45. Pasaules sociālās komunikācijas dienā, kurā pāvests aicina izmantot interneta virtuālo vidi Evaņģēlija sludināšanai, pasniedzot patiesību nesagrozītā veidā. Vienlaikus vēstījumā pāvests atgādina, ka ticības nodošanas pamatā arī šajā digitālajā laikmetā jābūt tiešām, personīgām attiecībām.

Vakara noslēgumu sociālās komunikācijas jomas darbinieki pavadīja sirsnīgā sadraudzībā pie tējas tases un kliņģera, veidojot sadarbības saites un apmainoties ar radošām idejām.

Vita Briže
Katoļu Baznīcas Informācijas centrs

Dalīties ar rakstu

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email
Share on linkedin
Share on telegram

Saistītie raksti