Arhibīskaps aicina vidusskolēnus būt mērķtiecīgiem

„Meklējiet un jūs atradīsiet!” – ar šādu moto Kulturoloģijas stundu „Iespējamās misijas nedēļā” Rīgas Teikas vidusskolas 11. klasē 8. februārī vadīja Rīgas diecēzes arhibīskaps – metropolīts Zbigņevs Stankevičs.

Stundas ietvaros arhibīskaps dalījās savā dzīves pieredzē, pastāstīja par sākotnēji iegūto inženiera specialitāti un ceļu līdz pašreizējam amatam, kā arī apliecināja, ka visu vienmēr ir darījis ar maksimālu atdevi.

Kā atzina „Iespējamās misijas” kulturoloģijas skolotājs Lauris Bokišs, arhibīskapa dzīves stāsts vidusskolēniem parādīja, cik svarīgi ir būt mērķtiecīgiem, izglītoties un uzstādīt augstus mērķus.

Stundas noslēgumā Z. Stankevičs atbildēja uz vidusskolēnu āķīgajiem jautājumiem par reliģijas ietekmi uz mākslas vēsturi, kristietības un islāma attiecībām, inkvizīciju, krusta kariem u.c.

Šogad Iespējamās misijas nedēļā piedalās 55 dažādu jomu speciālisti, kas studējuši eksaktās zinātnes un veiksmīgi izveidojuši karjeru dažādās jomās. Sabiedrībā pazīstami cilvēki dodas uz skolām, lai vadītu fizikas, ķīmijas, bioloģijas, matemātikas, informācijas tehnoloģiju un citas stundas, tādejādi jau ceturto gadu daloties ar savu pieredzi un šogad īpaši iedvesmojot jauniešus pievērsties eksaktajām zinātnēm.

Vita Briže
Katoļu Baznīcas Informācijas centrs

Dalīties ar rakstu

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email
Share on linkedin
Share on telegram

Saistītie raksti