Jauna iPhone un iPad aplikācija sirdsapziņas izmeklēšanai

Lai katoļiem palīdzētu sagatavoties grēksūdzei, ASV kompānija „Little iApps” laidusi klajā aplikāciju, ko var izmantot iPad, iPhone un iPad Touch tehnoloģijās. Ši ir arī pirmā iPhone/ iPad aplikācija pasaulē, kas saņēmusi bīskapa imprimatur.
„Little iApps” līdzīpašnieks Patriks Leinens skaidro, ka jaunā aplikācija ir atbilde uz pāvesta Benedikta XVI aicinājumu šī gada vēstījumā Pasaules Sociālās komunikācijas dienai izplatīt evaņģēliju, izmantojot jaunās tehnoloģijas.

„Grēksūdze: Romas Katoļa Aplikācija” palīdz tā lietotājam veikt sirdsapziņas izmeklēšanu un soli pa solim sagatavoties Izlīguma Sakramenta saņemšanai Baznīcā.

Aplikāciju var izmantot vairāki lietotāji, jo piekļuvei katram no profiliem vajadzīgas paroles. Lietotājam ir jānorāda savs vārds, vecums, dzimums, nodarbošanās, kā arī pēdējās grēksūdzes datums. Balstoties uz šiem datiem, programma uzdod jautājumus, uz kuriem atbildot, lietotājs var  pārbaudīt savu sirdsapziņu. Programmas pamatā ir desmit baušļi, taču pārbaude, piemēram, jaunai māmiņai un zēnam pusaudzim būs atšķirīga.

Aplikācija paredzēta gan grēksūdzi regulāri praktizējošiem katoļiem, gan arī tiem, kas no Baznīcas attālinājušies. Aplikācijā var saglabāt arī vairākas lūgšanas, kā arī pierakstīt grēkus, kurus cilvēks vēlas izsūdzēt. Tāpat grēksūdzes aplikācija piedāvā vairākus grēku nožēlas akta veidus, tai skaitā latīņu valodā.

Aplikācijas tekstu kompānija veidojusi sadarbībā ar diviem katoļu priesteriem. Aplikācijas atbilstību Katoliskās Baznīcas mācībai oficiāli apstiprinājis Sautbendas Fortveinas diecēzes bīskaps Kevins Rods. Aplikāciju iespējams lejuplādēt: http://www.littleiapps.com.
Latvijas Baznīcas vērtējumu par to, ka cilvēkam grēksūdzei palīdz sagatavoties iPhone vai iPad aplikācija, vaicājām “Katoļu Baznīcas Vēstneša” galvenajam redaktoram, priesterim Ilmāram Tolstovam:
„Katoliskās Baznīcas Katehisms, attiecībā uz grēksūdzi uzsver, ka “Šī sakramenta saņemšanai pienākas sagatavoties ar sirdsapziņas izmeklēšanu Dieva Vārda gaismā. Šim nolūkam vispiemērotākie teksti ir jāmeklē dekalogā, kā arī evaņģēliju un apustuļu vēstuļu morāliskajā katehēzē: Kalna sprediķī un apustuļu mācībās.” (KBK 1454). Arī Kanonisko Tiesību kodekss norāda, ka “lai kristietis saņemtu gandares sakramenta pestījošās zāles, viņam ir jābūt tā noskaņotam, ka viņš, atmezdams padarītos grēkus un apņemdamies laboties, atgrieztos pie Dieva.” (KTK 987)
Tradicionālā prakse Katoļu Baznīcā aicina ticīgos pirms grēksūdzes labi izmeklēt savu sirdsapziņu Dieva Svētā Gara gaismā un kā palīglīdzekli piedāvā sirdsapziņas izmeklēšanas jautājumus, kurus var atrast lūgšanu grāmatā “Slavējiet Kungu”. Tomēr, kā novēroju daudzi gados jaunāki ticīgie reti lieto lūgšanu grāmatu, līdz ar to šādas, uz modernām tehnoloģijām balstītas sirdsapziņas izmeklēšanas formas var būt noderīgas un apsveicamas. Tomēr šeit ir jāatceras, ka tā ir tikai palīglīdzeklis, lai labi sagatavotos grēksūdzei. Pati grēksūdze nevar notikt izmantojot tehnoloģijas, piem. Internetu, skype u.c. Jebkādas sakaru, skaņu pastiprinošās un ierakstošās ierīces lietot grēksūdzē ir aizliegts.”
Pēc “Catholic News Service”, “Zenit.org” materiāliem un sadarbībā ar “Katoļu Baznīcas Vēstnesi” sagatvoja Vita Briže, Katoļu Baznīcas Informācijas centrs

Dalīties ar rakstu

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email
Share on linkedin
Share on telegram

Saistītie raksti