Žēlsirdības gavēnis Latvijas atdzimšanai

Apvienība „Terra Mariana” un laikraksts „Katoļu Baznīcas Vēstnesis” aicina īstenot Jesajas gavēni, t.i. atsakoties no izklaides pasākumu apmeklēšanas vai kārumu pirkšanas, ietaupīto naudu krāt „Žēlsirdības aploksnē” un gavēņa noslēgumā ziedot labdarības iniciatīvām savās draudzēs.

Divpadsmit apsolījumi gavējošajiem

Laikraksta „Katoļu Baznīcas Vēstnesis” krievu valodas izdevuma redaktors un apvienības „Terra Mariana” vadītājs Pāvels Levuškāns raksta: „Dievs Svētajos Rakstos ne tikai aicina gavēt, bet dod arī divpadsmit solījumus tiem, kas pareizi gavē. „Lūk, gavēšana, kāda Man patīk, proti: kad atraisa jūga važas, kad tos, kam pāri nodarīts, atlaiž brīvībā un noņem no viņu pleciem ikkatru jūgu; kad tu savu maizi lauz izsalkušam un nabagus, kas bez pajumtes, uzņem savā namā; kad tu redzi kailus un tos apģērb, un neatraujies no sava tuvākā. Tad tava gaisma atmirdzēs kā rīta blāzma, tava atdzimšana notiks ātrāk, tava taisnība ies tavā priekšā, un Kunga godība tevi pavadīs. Kad tu sauksi, Kungs tev atbildēs; kad tu sauksi pēc palīdzības, Kungs sacīs: redzi, še Es esmu! Kad tu izbeigsi savā vidū visu varmācību, zemiskuma pilno norādīšanu ar pirkstiem un visas ļaunās runas, kad tu izsalkušam atvērsi savu sirdi un paēdināsi apbēdinātu dvēseli, tad tava gaisma atspīdēs tumsībā, un tava tumsa būs kā gaiša pusdiena. Un Kungs tevi vienmēr vadīs un paēdinās tavu dvēseli arī tukšās vietās un stiprinās tavus locekļus, ka tu būsi kā auglīgs dārzs un kā ūdens avots, kurā ūdens neizsīkst. Tu uzcelsi vecās posta vietas, tu atjaunosi agrāko cilšu pamatus, un tevi sauks par plaisu pielīdzinātāju un par apdzīvojamu vietu atjaunotāju.” (Jesajas 58, 6-12)

Kā mēs varam iegūt šos apsolījumus, ko Dievs dod tiem, kas gavē? Un ne tikai iegūt sev, bet visai tautai. Kad pietiekami daudz cilvēku kopā centīsies vairot citu labumu – valsts izmainīsies, sabiedrība pārveidosies.

Atcerēsimies sv. Franciska lūgšanu, kurā ir izteikta Jesajas gavēņa formula, tikai poētiskākā veidā: „Debesu Tēvs, dari mani par miera nesēju, lai es spētu nest Mīlestību tur, kur valda naids, piedošanu tur, kur sāpīgi dara pāri, saskaņu tur, kur nav saderības, patiesību tiem, kuri maldās, cerību tiem, kuri izmisumā, prieku tiem, kuri noskumuši, gaismu – tumsā.” Katrs no mums var kļūt par Dieva miera un mīlestības nesēju.

Piepildiet savu Žēlsirdības aploksni!

Kā mēs varam lauzt maizi izsalkušajiem? Kā mēs varam dalīties savā dzīvē ar tiem, kuri nonākuši grūtībās? Darot žēlsirdības darbus. Šiem darbiem ir ļoti vienkārša, bet vienlaicīgi efektīva formula. Centīšos izskaidrot, kā tas darbojas. Katru dienu mēs pērkam kaut kādas garšīgas lietas veikalā, ēdam ēdnīcā vai kafejnīcā, iegādājamies lietas, kas mūs iepriecina. Bet Lielā Gavēņa laikā var atteikties no saldumiem vai gaļas, no kafejnīcu un restorānu apmeklēšanas, modernu drēbju iegādāšanās. Tikai 40 dienas!

Savukārt šo ļoti konkrēto naudu, kuru parastā laikā tērējam sevis iepriecināšanai, atlikt speciālā aploksnē, kuru pēc Gavēņa varam noziedot grupai, kas mūsu draudzē nodarbojas ar žēlsirdības darbiem. Sekojot arhibīskapa Zbigņeva Stankeviča aicinājumam, pie daudzām katoļu draudzēm Latvijā šobrīd veidojas šādas karitatīvā darba grupas un, cerams, nākotnē veidosies vēl vairāk.

Piemēram, es parasti pērku salami desu viena lata vērtībā, kā arī nedaudz halvas un citus saldumus par tādu pašu summu. Bet es varu atteikties no šo produktu iegādāšanās un šos divus latus atlikt Žēlsirdības aploksnē. Kāds cits varbūt katru dienu kafejnīcā iztērē četrus latus par ēdienu. Bet varbūt kādu dienu var atteikties no iešanas uz kafejnīcu un tā vietā apēst no mājām līdzi paņemtas sviestmaizes vai atturēties no ēdiena vispār, šos četrus latus atliekot savā Žēlsirdības aploksnē. Tā nedēļas laikā var sakrāties diezgan ievērojama naudas summa. Un cik gan daudz vairāk izdosies sakrāt 40 dienu laikā!

Tas būs ļoti konkrēts mīlestības darbs: es atteikšos no kaut kā, kas man sagādā baudu vai iepriecinājumu, nevis vienkārši tāpat, bet palīdzot saviem tuvākajiem.

Pievienojieties, un jūs ieraudzīsiet, kā izmainīsies jūsu dzīve! Jūs sapratīsiet, kā, atsakoties no pavisam mazām lietām, var darīt lielas lietas, lai dzīve mūsu valstī kļūtu labāka. Un vēl jūs sapratīsiet, cik daudz naudas tērējat lietām, kuras nebūt nav obligātas mūsu dzīvē. Un sapratīsiet, ka arī ar pavisam nelieliem ienākumiem katrs no mums var palīdzēt tuvākajam.

„Labu daroša dvēsele tiks piepildīta, un kas padzirdīs [citus], tas arī pats tiks padzirdīts.” (Sal 11, 25-26)”

LRKB IC

Dalīties ar rakstu

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email
Share on linkedin
Share on telegram

Saistītie raksti