Jāņa Pāvila II beatifikācijas svētku programma Latvijā

1. maijā Vatikānā norisināsies Jāņa Pāvila II beatifikācija jeb pasludināšana par svētīgo. Svinības sāksies jau 30. aprīlī ar vigīliju un noslēgsies ar pateicības Svēto Misi 2. maijā. Svinību programmā tiks akcentēta Jāņa Pāvila II personības bagātība un viņa pontifikāta ietekme uz Romas diecēzi un visu pasauli.

Ņemot vērā Jāņa Pāvila II būtisko lomu arī Latvijas Baznīcā un sabiedrībā, šis notikums mūsu valstī tiks atzīmēts ar vairākiem pasākumiem un iniciatīvām.

30. aprīlī plkst. 18 Rīgas Svētās Terēzes no Bērna Jēzus draudzē notiks lūgšanu nakts „Svētīgais Jānis Pāvils II un svētā Terēze”. Svētku vigīlijas programmā: adorācija, Svētā Mise, „Sintija un draugi” koncerts, izdevniecības „KALA Raksti” jaunizdoto grāmatu prezentācija, „Pāvesta istabas” un Jāņa Pāvila II vizītei Latvijā veltītas piemiņas fotoizstādes atklāšana, kā arī jaunajam svētīgajam veltītas dokumentālas un mākslas filmas skatīšanās draudzes namā. Nakts vigīlija noslēgsies ar Svēto Misi svētdien no rīta plkst. 9.30. Draudzes namā 1.maijā plkst. 11 būs iespēja kopīgi skatīties Jāņa Pāvila II beatifikācijas svinību tiešraidi no Vatikāna.

1.maijā no plkst. 11 līdz plkst. 13.30 Latvijas televīzijas 1. kanālā būs vērojama tiešraide no Vatikāna, Svētā Pētera laukuma, kur notiks Jāņa Pāvila II beatifikācijas ceremonija un pāvesta Benedikta XVI celebrēta Svētā Mise.

1.maijā plkst. 17 Latvijas Universitātes Lielajā aulā notiks konference „Jānis Pāvils II – jaunās pasaules vēstnesis”, kurā piedalīsies Rīgas arhibīskaps – metropolīts Zbigņevs Stankevičs, LELB arhibīskaps Jānis Vanags, akadēmiķis Jānis Stradiņš, kultūras ministre Sarmīte Ēlerte, Polijas vēstnieks Latvijā Ježijs Mareks Novakovskis, dzejniece Anna Rancāne, LU Teoloģijas fakultātes dekāns Ralfs Kokins u.c. Jāņa Pāvila II pēdējo publicēto poēzijas darbu „Romas triptihs” lasīs Jaunā Rīgas teātra aktieri Kaspars Znotiņš un Regīna Razuma. Pasākumu muzikāli bagātinās F. Šopēna un F. Lista skaņdarbi Vestarda Šimkus izpildījumā, ansambļa „Anima Sola” dziedātas Riharda Dubras dziesmas, kā arī Latvijas Poļu Savienības kora no Rēzeknes „Jutšenka” priekšnesumi. Ieeja konferencē bez maksas. Visi laipni aicināti!

2.maijā plkst. 12 Aglonas bazilikā notiks Pateicības Svētā Mise, godinot jauno svētīgo Jāni Pāvilu II. Svēto Misi vadīs Rēzeknes-Aglonas diecēzes bīskaps Jānis Bulis kopā ar diecēzes priesteriem.

1.maijā LU Lielajā aulā būs apskatāma Jānim Pāvilam II veltīta fotoizstāde, kurā apkopotas Latvijas un Vatikāna autoru fotogrāfijas, kas tapušas pāvesta Latvijas vizītes laikā 1993. gadā. Tāpat būs apskatāma izstāde „Jānis Pāvils II. Satikšanās”. Tās apmeklētāji varēs iepazīties ar Latvijas iedzīvotāju liecībām par tikšanos ar Jāni Pāvilu II un šīs tikšanās radīto iespaidu uz viņu dzīvi. Abas izstādes pēc 1. maija būs apskatāmas arī Latvijas draudzēs.

Izdevniecība „KALA Raksti” laiž klajā divas jaunas grāmatas, kas veltītas Jāņa Pāvila II personai. Grāmata „Dieva kalps Jānis Pāvils II” ir karmelītu mūka Antonio Sikari rakstītais pāvesta portrets. Tās pielikumā pirmo reizi latviešu valodā vienkopus būtiskākie fragmenti no pāvesta 14 enciklikām, apustuliskajiem pamudinājumiem un vēstulēm. Savukārt Daniela Anža grāmata „Smieties un raudāt kopā ar Jāni Pāvilu II” ir patiesi stāsti. Grāmatas pielikumā ir Latvijas un visas pasaules cilvēku atmiņu stāsti par Jāni Pāvilu II.

LRKB IC

Dalīties ar rakstu

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email
Share on linkedin
Share on telegram

Saistītie raksti