Katolis no Latvijas uzaicināts uz blogeru tikšanos Vatikānā

Blogeru sanāksmē Vatikānā, kas notiks š.g. 2. maijā piedalīsies krievvalodīgais blogeris Pāvels Levuškāns, – ziņo „Terra Mariana”, Latvijā dzīvojošo krievvalodīgo katoļu apvienība.

Tikšanās mērķis ir labāk izprast blogeru vajadzības un gūt ieskatu Baznīcas mediju jaunajās iniciatīvās. Par blogeru sanāksmes datumu izraudzīts 2. maijs, ņemot vērā, ka 1. maijā – pāvesta Jāņa Pāvila II beatifikācijas dienā – Vatikānā būs ieradušies daudzi blogeri.

Tikšanos finansiāli atbalsta Pontifikālās Kultūras un Sociālo komunikāciju padomes. Sanāksmē piedalīsies šo abu padomju prezidenti, kā arī Vatikāna preses dienesta vadītājs, jezuīts tēvs Federiko Lombardi.

Sanāksmi veidos divas daļas: pirmajā vārds tiks dots pieciem blogeriem, kas runās par atsevišķiem būtiskiem jautājumiem, rosinot plašāku diskusiju, otrajā daļā uzstāsies vairāki Baznīcas komunikācijas jomas pārstāvji, kas iepazīstinās ar iniciatīvām, kas ir „vērstas uz efektīvu Baznīcas sadarbību ar blogeriem”.

Uz dalību sanāksmē pretendēja 750 blogeri, no kuriem tika izraudzīti 150, kuru vidū ir gan jau popularitāti ieguvuši, gan jauni blogeri. Priekšroka tika dota tiem blogeriem, kuri jau guvuši atpazīstamību, kā arī tiem, kuri aptver ģeogrāfiski plašu auditoriju un tematiski plašu jautājumu loku. Daļa dalībnieku tika izvēlēti pēc nejaušības principa.

Krievvalodīgais blogeris Pāvels Levuškāns uzskata, ka ticis izraudzīts dalībai sanāksmē, jo „Terra Mariana” tīmekļa vietne ir viens no populārākajām krievvalodīgo katoļu blogiem. „Tas nav mans personīgais, bet gan visas mūsu kalpošanas komandas nopelns – Elīnas Čulkstenas, Romāna Plitskova, kā arī Ināras Zlakomanovas, kas pirmos divus gadus rakstīja rubrikai “МирТебе!” („Miers Tev!”). Šo tīmekļa vietni veidojam kopā, un man ir liels gods mūs pārstāvēt Vatikānā. Mēs aktīvi strādājam interneta vidē, kā Interneta evaņģēlistu asociācija palīdzam baznīcām iemācīties sludināt Evaņģēliju globālajā tīmeklī, rīkojam liela mēroga konferences un seminārus. Turklāt mūsu kalpošanai ir ekumenisks raksturs , – liela daļa no tiem, kuriem mēs kalpojam, ir pareizticīgie un luterāņi. Kalpošana interneta vidē ir viens no soļiem uz dažādu konfesiju kristiešu tuvināšanos un savstarpēju izpratni,” atzīst Pāvels Levuškāns.

Pāvels Levuškāns ir biznesa – bloginga pasniedzējs privātā Latvijas augstskolā, laikraksta „Katoļu Baznīcas Vēstnesis” krievu izdevuma redaktors, apvienības „Terra Mariana” – garīgi izglītojošā centra – un Interneta evaņģēlistu asociācijas vadītājs, kā arī ekumeniskā portāla /www.baznica.info veidotājs.

Pēc zenit.org un “Terra Mariana” materiāliem sagatavoja LRKB IC

Dalīties ar rakstu

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email
Share on linkedin
Share on telegram

Saistītie raksti