Māsu kalpoņu jaunajā mājas lapā Jāņa Pāvila II „Romas Triptihs”

Bezvainīgās Vissvētākās Jaunavas Marijas māsām kalponēm Latvijā tapusi jauna mājas lapa www.kalpones.lv , kurā gaidot Jāņa Pāvila II beatifikāciju, māsas aicina iepazīties ar pāvesta pēdējo publicēto poēzijas krājumu „Romas Triptihs”.

Darbu “Romas Triptihs” no poļu valodas atdzejojusi māsa Baiba Brūvele. I daļa „Strauts” ietver pārdomas par to, cik skaista un vienlaikus pārejoša ir pasaule un cilvēks. Tajā pāvests runā par cilvēka ilgām pēc sava Radītāja – visas dzīvības Avota: „Ja vēlies atrast avotu, tev jāiet kalnup, pret straumi. Spraucies cauri, meklē, neatkāpies, zini – tam kaut kur šeit jābūt. ” II daļā „Meditācijas par „Radīšanas grāmatu” uz Siksta Kapelas sliekšņa” autors turpina savas refleksijas par radīšanas noslēpumu, kādu to ir atspoguļojis Mikelandželo. III daļa „Pakalns Morijas zemē” ir stāsts par Ābrahamu, kurš gatavojas upurēt savu dēlu Izāku.

„Jau aizsteigušies seši gadi – izaugusi jauna sešgadnieku paaudze – kopš atvadījāmies no pāvesta Jāņa Pāvila II. Tagad, gatavojoties viņa beatifikācijai, varam tikai nojaust, ka šī šķiršanās mums ir daudz devusi – “tas jums par labu, ka Es aizeju…” (Jņ 16, 7), ” raksta māsas kalpones.

Jaunajā mājas lapā www.kalpones.lv līdztekus informācijai par kongregāciju var uzzināt par māsu rīkotajām rekolekcijām, aplūkot fotogrāfijas un skatīties video no dažādiem pasākumiem, klausīties māsu iedziedātās dziesmas, lasīt liecības, atbildes uz aktuāliem psiholoģiskiem jautājumiem u.c.

Bezvainīgās Vissvētākās Jaunavas Marijas māsu kalpoņu kongregācija tika izveidota Polijā 1878. gadā kā atbilde uz konkrētā laika un sabiedrības vajadzībām. Tās dibinātājs ir t. Honorāts Kozmiņskis OFMCap. Savas ticī¬bas pieredzes dēļ viņš ir izsludi¬nāts par paļāvības un izturības aizbildni. Kongregācija pieder plašajai franciskāņu saimei, līdz ar to no sv. Asīzes Franciska māsas mācās piedzīvot pašas un nest citiem prieku, kura avots ir Kristus krusts. Māsu kalpoņu īpašā harizma – būt Dieva mīlestības zīmei pasaulē, cenšoties to pārveidot Evaņ?ēlija garā.

LRKB IC

Dalīties ar rakstu

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email
Share on linkedin
Share on telegram

Saistītie raksti