Now Reading
Norisinās 13. kinoforums “Un vārds tapa filma…”

Norisinās 13. kinoforums “Un vārds tapa filma…”

No 28. aprīļa līdz 5. maijam notiek jau trīspadsmitais pēc kārtas kinoforums „Un Vārds tapa filma”. Tā ietvaros skatītāji ir aicināti uz filmām ar garīgu vēstījumu Latvijas Evaņģēliski luteriskās baznīcas Jauniešu centrā un Āgenskalna baptistu baznīcā.

Filmu skates 29. un 30. aprīlī notiek Āgenskalna baptistu draudzē Rīgā, Mārupes ielā 14, no 2. līdz 5. maijam filmas iespējams skatīties LELB Jauniešu centrā Rīgā, Mārstaļu ielā 10. Foruma programmā iekļautas filmas, kas pēdējos gados guvušas atzinību starptautiskos kinofestivālos. Kinoforuma mērķis ir iepazīstināt auditoriju ar tādiem kinodarbiem, kas reti nonāk uz kinoteātru ekrāniem, akcentējot tajos ietverto garīgo potenciālu.

Kinoforuma atklāja franču režisora Ksāvera Bevuā filma “Par cilvēkiem un dieviem”, kas uzņemta pēc patiesiem notikumiem 1996.gadā, kad islama fundamentālisti ((GIA) nogalina septiņus trapistu mūkus, kas dzīvojuši mierīgā saskaņā ar Dievu, apkārtējiem iedzīvotājiem savā klosterī Alžīrijas kalnos. Izcilais aktieru ansamblis, kuriem filmēšanās bijusi patiess “žēlastības laiks” (kā Kannu festivāla preses konferencē atzinās režisors Bevuā un priora lomas atveidotājs Lambērs Vilsons) radījuši satriecošu mākslas darbu, kas saņēma Grand Prix un Ekumēniskās žūrijas balvu Kannu kinofestivālā.

Klasiku pārstāv Luija Bunjuela filma “Piena ceļš” – savdabīgs ceļojums baznīcas vēsturē. Foruma iekļauta māsu Petri dokumentālā filma par Māti Terēzi, kuras simtgadi šogad atzīmē visā pasaulē. Filma “Lielais klusums” ļauj iejusties kartēziešu mūku dzīvē, ar kuriem režisors Filips Grēnings pavadījis kopā sešus mēnešus.

Brits Maiks Lī savā filmā “Citu gadu” turpina “apdziedāt mazo cilvēku”, kura dzīves ritmu nosaka tikai gadalaiku maiņa, saskarsmes brīžos viņi mēdz būt gan komiski, gan traģiski. Tas ir asprātīgs un ļoti humāns kinodarbs, kuru arī kā labāko atzīmēja Kannu Ekumēniskā žūrija.

Norvēģu režisors Gunars Vikene savā filmā “Vegas” “sakūlis” īstu mūsdienu pasaules attiecību kokteili – skatītu jauniešu acīm. Viņiem nākas ciest no vecāku nesaskaņām, viņi tiek sodīti, taču tieši viņi meklē ceļu uz izlīdzinšanos un saskata gaismu tuneļa galā.

Somu filma “Vēstules Tēvam Jākobam” (režisors Klaus Haro) ir stāsts par neparastām pārvērtībām, kas notiek ar kādu bijušo ieslodzīto, kad viņa tiek norīkota pie Tēvu Jākoba, kuram palīdz atbildēt uz vēstulēm. Abas filmas saņēmušas Interfilm balvas Libekā.

Krievu režisora Alekseja Fedorčenko filma “Stērstes” ir poētisks stāsts par mīlestību, no kuras varonis atvadās, apglabājot mirušo sievu pēc senas somugru tradīcijas, vienlaicīgi izdzīvojot kopā pavadīto laiku. Venēcijas festivālā – Katoļu (O.C.I.C.) balva.

Visas filmas tiek piedāvātas ar sinhronu tulkojumu vai subtitriem latviešu valodā (izņemot “Stērstes”). Pēc seansiem paredzētas diskusijas – tās vadīs kapelāne Rudīte Losāne, mācītāji Didzis Stilve, Agris Sutra un kinokritiķe Anita Uzulniece.

Kinoforums notiek ar Rīgas Domes Izglītības, Kultūras un Sporta departamenta un Kultūrkapitāla fonda atbalstu, to organizē “Nodibinājums Stunda” sadarbībā ar LELB Jauniešu centru un Āgenskalna baptistu draudzi.

www.lelb.lv

Scroll To Top