Rēzeknes skolēnus un skolotājus pulcē kopīga Svētā Mise

„Laidiet bērniņus un neliedziet tiem pie Manis nākt, jo tādiem pieder Debesu valstība.” (Mat 19, 14)

14. aprīlī, plkst. 15.00, Rēzeknes Jēzus Sirds katedrālē Krusta ceļu kopīgi veica un sv. Misē piedalījās Rēzeknes skolu skolēni un skolotāji. Lai sagatavotos Kristus augšāmcelšanās svētkiem, pirms sv. Mises notika arī Gavēņa grēksūdzes.
Kopīgos dievkalpojumos Rēzeknes skolu visu klašu skolēniem un viņu skolotājiem Jēzus Sirds katedrālē piedalās katru mēnesi jau kopš 1996. gada pēc Rēzeknes-Aglonas diecēzes bīskapa Jāņa Buļa iniciatīvas.

Kā pastāstīja katedrāles prāvests Viktors Petrovskis, sv. Mises apmeklē bērni, kas ticības mācības stundu ietvaros gatavojas Pirmajai Svētajai Komūnijai, kā arī citi ticīgi skolēni. Šajos dievkalpojumus labprāt piedalās arī bērnu vecāki un vecvecāki, – baznīca vienmēr ir ļaužu piepildīta.
Pirms katras Sv. Mises bērni lūdzas Dieva Žēlsidības kronīti, kā arī citas lūgšanas atbilstoši Baznīcas liturģiskajam laikam, – piemēram, Rožukroņa mēnesī – Rožukroni. „Kopīgās Sv. Mises un lūgšanas bērniem palīdz labāk apgūt kristīgās ticības patiesības,” atzīst prāvests V. Petrovskis.
LRKB IC
 

Dalīties ar rakstu

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email
Share on linkedin
Share on telegram

Saistītie raksti