Aprit 60 gadi “Caritas” darbā ar nabadzīgajiem

No 22. līdz 27. maijam Romā Caritas Internationalis 19. Ģenerālā asambleja pulcēs dalīborganizāciju pārstāvjus no visas pasaules, lai svinētu federācijas dibināšanas 60. gadskārtu. Vairāk nekā 300 delegāti no dažādām valstīm kopīgi pārdomās, kā veicināt sadarbību palīdzības darbā nabagajiem. Latviju Ģenerālajā asamblejā pārstāvēs pr. Edgars Cakuls. Lai veiksmīgāk koordinētu Baznīcas karitatīvo darbu, 1951. gadā 13 katoļu labdarības organizācijas nodibināja “Caritas Internationalis”. Dibinātājus atbalstīja monsinjors Džovanni Batista Montini, kurš 1963. gadā kļuva par pāvestu Pāvilu VI.

Šobrīd “Caritas konfederācija” ir paplašinājusies – tā apvieno 165 organizācijas, kuras, Bīskapu konferenču atbalstītas, rūpējas par karitatīvo palīdzību un sociālo attīstību pasaulē. “Caritas” dalīborganizācijas ar starptautisku programmu palīdzību atbalsta miljoniem nabadzīgo cilvēku, uzlabojot to dzīves apstākļus. Realizētās programmas ir ļoti dažādas, piemēram, dabas katastrofu riska samazināšana, palīdzības nodrošināšanas un atjaunošanas darbi pēc tām; klimata pārmaiņu samazināšana un pārtikas drošība; primārā veselības aprūpe un izglītība.

“Caritas Internationalis” prezidents kardināls Oskars Rodrigezs Maradiaga atzīst, ka “”Caritas Internationalis” pieder privilēģija būt Baznīcas sirdī un tās dzīvību uzturošās mīlestības lokā. Svinam 60. gadskārtu kopš ticībā un ar konkrētu rīcību esam atbildējuši uz cilvēku ciešanām netaisnības pasaulē. Organizācijas “Caritas” vīzija ir cilvēce kā vienota ģimene, kurā neviens nemirst nabadzības vai netaisnības dēļ. Tādēļ nākamo gadu laikā mēs vēlamies darīt visu, kas mūsu spēkos, lai šo vīziju īstenotu.” Ģenerālās asamblejas darba tēma ir “Vienota cilvēku ģimene bez nabadzības”.

Svētdien, 22. maijā, Ģenerālās asamblejas “Caritas” pārstāvjus uzrunās Svētā Krēsla valsts sekretārs, kardināls Tarcisio Bertone SDB, un Pontifikalās padomes “Cor Unum” prezidents, kardināls Roberts Sarahs.

Pirmdien, 23. maijā asamblejas dalībniekiem būs iespēja dzirdēt Pontifikālās padomes Taisnīgums un miers prezidentu, kardinālu Pīteru Turksonu, pāvesta sprediķotāju t. Ranjero Kantalamesu OFM Cap, kā arī kanonisko tiesību speciālistu, bīskapu Huanu Arietu un monsinjoru Osvaldo Nieves de Almeidu.

Ģenerālā asambleja notiks organizācijai “Caritas Internationalis” svarīgā laikā, kad Svētais Krēsls izskatīs un atjaunos konfederācijas statūtus. Piektdien, 27. maijā delegāti piedalīsies audiencē pie pāvesta Benedikta XVI. Uz nākamajiem četriem gadiem “Caritas” delegāti ievēlēs “Caritas Internationalis” prezidentu mantzini un ģenerālo sekretāru, kā arī valdi un izpildkomitejas.

“Caritas Latvija”

 

Dalīties ar rakstu

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email
Share on linkedin
Share on telegram

Saistītie raksti