Baznīca priecājas par jauno svētīgo

“Uzklausot Romas diecēzes ģenerālvikāra kardināla Agostino Vallini, daudzu citu mūsu brāļu bīskapu un daudzu ticīgo lūgumu, konsultējoties ar Kanonizācijas lietu kongregāciju, mūsu apustuliskās autoritātes vārdā nosakām, ka Godājamais Dieva kalps Jānis Pāvils II no šī brīža tiek saukts par svētīgu, un atļaujam svinēt viņa liturģiskās piemiņas svētkus katru gadu 22. oktobrī. Tēva un Dēla, un Svētā Gara vārdā». Pēc beatifikācijas formulas nolasīšanas, skanot aplausiem, tika svinīgi atklāts gobelēns, kurā attēlots jaunais svētīgais. Tā ir poļu fotogrāfa Gžegoža Golonzkas 1989. gadā uzņemtā fotogrāfija, kurā redzams pāvests 69 gadu vecumā. Procesijā tika atnestas jaunā svētīgā relikvijas. Sudraba relikvārijā atradās ampula ar Jāņa Pāvila II asinīm. To nesa māsa Marija Simona Pjēra.

Itāļu valodā teiktajā uzrunā Benedikts XVI uzsvēra, ka jau Jāņa Pāvila II bēru dienā „mēs sajutām paceļamies viņa svētuma smaržu un Dieva tauta dažādos veidos pauda godbijību pret viņu. Jānis Pāvils II ir svētīgs savas stiprās un augstsirdīgās, apustuliskās ticības dēļ.” Pēc dievkalpojuma, kas ilga aptuveni trīs stundas, Benedikts XVI devās uz Sv. Pētera baziliku, kur brīdi lūdzās pie izstādītā svētīgā Jāņa Pāvila II zārka. Pirmdien, 2. maijā Svētā Pētera laukumā notiks pateicības Svētā Mise. To vadīs Vatikāna Valsts sekretārs kardināls Bertone.

Svētā Mise noslēdzās ar lūgšanu „Debesu Karaliene, līksmojies”. Pirms tās pāvests apsveica svētceļniekus dažādās valodās, pateicoties par viņu klātbūtni tik nozīmīgā brīdī. Benedikts XVI apsveica arī Itālijas Republikas prezidentu, valdības pārstāvjus, dažādu organizāciju un institūciju biedrus, un brīvprātīgos palīgus, kuri pašaizliedzīgi veica savus pienākumus. Pāvests sveica ticīgos visā pasaulē, kuri svinību norisei sekoja ar radio un televīzijas starpniecību.

Jāņa Pāvila II beatifikācijas dievkalpojuma tiešraide notika visās pasaules valstīs. Latvijas iedzīvotāji tā norisei sekoja ar Latvijas televīzijas 1. kanāla starpniecību. Pēc Itālijas policijas ziņām, beatifikācijas svinībās piedalījās aptuveni viens miljons svētceļnieku no visas pasaules.

S. Krivteža/ Vatikāna Radio

Dalīties ar rakstu

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email
Share on linkedin
Share on telegram

Saistītie raksti