Edijs Silevicš iesvētīts par diakonu Liepājas diecēzē

Š.g. 8. maijā Sv. Jāzepa katedrālē Liepājā par diakonu bīskaps Vilhelms Lapelis iesvētīja Rīgas Garīgā semināra 5.kursa studentu Ediju Sileviču.

Edijs turpinās studijas Rīgas Garīgajā seminārā, taču jau šovasar kalpos kā diakons Liepājas Sv. Jāzepa katedrālē. Diakona pilnvaras nozīmē to, ka garīdznieks Svētās Mises laikā var lasīt Evaņģēliju, sprediķot, kā arī laulāt, kristīt un apbedīt. „Līdz ar ordināciju, kad pilnībā uzticēju sevi Dievam, ikdienā sāku skaidrāk just Svētā Gara darbību un Dieva klātbūtni,” atzīst Edijs Silevičs. „Pateicos visiem kas mani ir ievadījuši ticības dzīvē un atbalstījuši, ejot aicinājuma ceļu.”

Jaunais diakons Edijs Silevičs ir kurzemnieks, dzimis 1981. gadā. Viņa dzimtā puse – Venstpils novada Puzes pagasts. 2005. gadā Edijs ieguva bakalaura grādu bibliotēkzinātnēs Latvijas Universitātē. 2007. gadā, 26 gadu vecumā, jūtot aicinājumu uz priesterību, iestājās Rīgas Garīgajā seminārā. Studiju laikā Kungs apliecināja, ka izvēlētais ceļš ir īstais. Šo ceļu Edijs vēlas turpināt, lai kļūtu par priesteri.

LRKB IC

Dalīties ar rakstu

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email
Share on linkedin
Share on telegram

Saistītie raksti