Latvijas Tautas frontes muzejā apskatāma izstāde „Pāvests Latvijā”

Tiem, kuriem nebija iespējams iepazīties ar izstādēm „Pāvests Latvijā” un „Jānis Pāvils II. Satikšanās” konferences „Jānis Pāvils II – jaunās pasaules vēstnesis” laikā Latvijas Universitātē, no 17. maija līdz 15. jūlijam šādu iespēju piedāvājam, apmeklējot Latvijas Tautas frontes muzeju. Tur izstādē „Pāvests Latvijā” apkopotas fotogrāfijas, kas tapušas Latvijas iedzīvotājiem personīgi tiekoties ar pāvestu Jāni Pāvilu II, un stāsti par to, kādu iespaidu šī satikšanās atstājusi viņu dzīvē, kā arī fotogrāfijas no Jāņa Pāvila II pastorālās vizītes Latvijā 1993. gada 8.-10. septembrī.

Daudziem satikšanās ar Jāni Pāvilu II bijis ļoti nozīmīgs dzīves brīdis, par ko liecina šo mirkli iemūžinājusī fotogrāfija, kas mājās tiek turēta kā sava veida ģimenes relikvija. Aiz katras fotogrāfijas slēpjas savs dzīves stāsts un satikšanās „nospiedums” dvēselē. Izstāde mēģina šos nospiedumus kaut nedaudz atklāt… nospiedumus, kurus atstājušas tikšanās Rīgā, Aglonā, Romā, Vroclavā un citur.

Izstādē apkopoti bīskapu Jāņa Pujata, Ārvalda Andreja Brumaņa, Vilhelma Lapeļa, Zbigņeva Stankeviča atmiņas un pārdomas, politiķu Gunta Ulmaņa, Georga Andrejeva, diplomātu Aijas Odiņas, Alberta Sarkaņa un Ata Sjanīša liecības, kā arī klostermāsu, priesteru, mūziķu, žurnālistu un daudzu citu, kopskaitā 40 cilvēku stāsti par tikšanos ar Jāni Pāvilu II.

Savukārt Jāņa Pāvila II pastorālajai vizītei Latvijā veltītājā izstādes sadaļā apskatāmas fotogrāfijas, kas atspoguļo pāvesta viesošanos Rīgas Sv. Jēkaba katedrālē, ekumenisko tikšanos Rīgas Domā, tikšanos ar mācību spēkiem, studentiem un inteliģences pārstāvjiem Latvijas Universitātē, kā arī Jāņa Pāvila II svinētās Svētās Mises Mežaparkā un Aglonas svētnīcā. Aplūkojot šīs fotogrāfijas, varam kavēties atmiņās 1993. gada septembra ‘divās skaistajās un nozīmīgajās dienās – būtiskās mūsu valsts vēsturē un katram cilvēkam, kas caur pāvestu piedzīvoja Dieva pieskārienu.

Izstādē apskatāmi fotogrāfu Aivara Liepiņa, Imanta Prēdeļa, Ilmāra Znotiņa darbi, fotogrāfijas no Vatikāna arhīva un kardināla Jāņa Pujata, Jura Vectirāna un citu izstādes dalībnieku personīgā arhīva.

Latvijas Tautas frontes muzejas atrodas Rīgā, Vecpilsētas ielā 13/15.

LRKB IC 

Dalīties ar rakstu

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email
Share on linkedin
Share on telegram

Saistītie raksti