Latviju apmeklē kustības “Par dzīvību” aktīvists J.Būhers

Laikā no 12. līdz 16.maijam Latvijā viesosies organizācijas Human Life International reģionālais koordinators Eiropā Joanness Būhers (Joannes Bucher). Vairāk nekā desmit gadus J.Būhers ir saistīts ar kustību “Par dzīvību” un aktīvi aizstāv un sludina dzīvības vērtību gan savā dzimtenē Austrijā, gan arī visas Eiropas mērogā.
Patlaban viņš aktīvi darbojas Zalcburgas Dzīvības centrā (Lebenszentru, www.hli.at). Centra aktīvisti atbalsta un palīdz pieņemt lēmumu saglabāt bērna dzīvību tām sievietēm, kuras ir nolēmušas veikt abortu. Viena no centra aktivitātēm ir lūgšanas pie abortu klīnikām, kuru laikā centra konsultanti uzrunā sievietes, kas nāk uz klīniku, lai veiktu abortus. Tajā piedalās arī J.Būhers, kurš gan konsultē un uzrunā sievietes, gan arī sagatavo jaunos konsultantus, kuri pēc tam dodas kalpošanā pie klīnikām.

Iniciatīva lūgties par vēl nedzimušajiem bērniem un viņu iespēju piedzimt ir amerikāņu monsinjora Filipa Reilija ideja, kurš pirmais rīkoja šādus “dzīvības” gājienus uz abortu klīnikām. Šo iniciatīvu Reilijs nosauca par “Helpers of God” (Dieva palīgu) lūgšanu modeli, uzsverot, ka par dzīvību ir jālūdzas un šajā iniciatīvā var piedalīties trejādi – ejot un lūdzoties pie abortu klīnikas, konsultējot sievietes, kuras nāk uz klīniku, lai veiktu abortu, kā arī lūdzoties Vissvētākā Sakramenta priekšā laikā, kad pie abortu klīnikas notiek misija.
Viņš ir arī viens no Zalcburgas lūgšanas iniciatīvas dibinātājiem (www.leben-in-fuelle.com), kuras mērķis ir popularizēt un lūgties par dzīvības kultūras izplatību sabiedrībā.
J.Būhera vizītes mērķis ir Latvijā popularizēt dzīvības kultūru, kā arī uzsvērt monsinjora Reilija iniciatīvas nozīmīgumu mūsdienu nāves kultūras sabiedrībā.
Vizītes laikā J.Būhers uzrunāja jauniešu Svētās Mises dalībniekus ceturtdien, 12.maijā, sv.Jēkaba katedrālē Rīgā.
Piektdien, 13.maijā, J.Būhers devās uz Rīgas garīgo semināru, kur uzrunāja topošos priesterus, kā arī uzstājās Asociācijas “Ģimene” rīkotajā III Starptautiskajā Rīgas ģimenes forumā “Dabīga ģimene kā vērtība un valsts prioritāte”. Klostera ielā 4, Māras zālē, kustība “Par dzīvību” rīkoja tikšanos ar J.Būheru, uz kuru bija aicināts ikviens interesents, kas vēlējās vairāk uzzināt par dzīvības un nāves kultūras izplatību Eiropā un pasaulē, kā arī par lūgšanas nozīmi dzīvības aizstāvības misijā.
Sestdien, 14.maijā, J.Būhers tikās ar auglības atpazīšanas konsultantiem, kā arī devās uz Jelgavu, kur pēc Sv.Mises notika tikšanās ar Jelgavas draudzes locekļiem.
Svētdien, 15.maijā, J.Būhers viesojās Daugavpilī, kur vadīja lekciju Daugavpils Jēzus sirds draudzē.
Gints Jēkabsons,
Kustības “Par dzīvību” valdes priekšsēdētājs

Dalīties ar rakstu

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email
Share on linkedin
Share on telegram

Saistītie raksti