Viena sirds un viena dvēsele

Iespējams, kāds nejaušs garāmgājējs 6.maija pievakarē Rīgas Garīgā semināra (RGS) tuvumā, dzirdot atskanam mūziku un redzot cilvēkus virzāmies stalto Sv. Franciska baznīcas torņu virzienā, piedzīvoja jautājoša izbrīna brīdi. Vai tur notiek kādi svētki? Patiesi, semināra pagalms šajā piektdienas vakarā bija piedzīvojis kādu neparastu pārvērtību – no ikdienā klusās oāzes pārtapis līksmā un rosības pārņemtā svētku norises vietā. Uzraksts uz zaļa karoga pie atvērtajiem semināra vārtiem ikvienam garāmgājējam vēstīja iemeslu: “Katoļu studentu dienas 2011”.
Rīgas Teoloģijas institūta, Rīgas Augstākā Reliģijas zinātņu institūta un LKSAA “Dzintars” rīkotās Katoļu studentu dienas šogad notika jau trešo gadu pēc kārtas. Pasākuma mērķi izteica šo svētku devīze: „Ticīgo pulks bija viena sirds un viena dvēsele” (Apd 4, 32a). Proti, abu pasākuma dienu nolūks bija veicināt sadraudzību starp dažādās augstskolās studējušajiem katoļu studentiem gan caur kopīgu lūgšanu un dziesmu, sporta un atpūtas pasākumiem, gan arī savstarpēju bagātināšanos akadēmiskā konferencē.

Svētku dienu pirmais vakars iesākās ar kopīgu vesperu lūgšanu, kuru laikā klātesošos studentus, pasniedzējus un draugus uzrunāja Apustuliskais Nuncijs Baltijas valstīs arhibīskaps Luidži Bonacci. Studentu dienu atklāšanu īpaši iezīmēja speciāli šim pasākumam sacerēta un kopīgi dziedāta himna “Viena sirds, viena dvēsele” (autores – Irīna Mihailovska un Anna Elsberga), kam sekoja jautrības pilni brīži kopīgā tautas bumbas turnīrā. Ja turnīra komandu dalībnieki šajā saulainajā, bet vēsajā vakarā jau bija paguvuši sasildīties, pateicoties sporta aktivitātēm, tad līdzjutēji īpaši novērtēja silto un garšīgo zupu, kura tika pasniegta turpat ārā – semināra pagalmā.
Daudzos izbrīnu radīja gigantiskā oranžā pasta kaste, kura bija izveidota ap četriem pagalma kokiem. Bet kāpēc tik liela? – varētu jautāt. Tādēļ, ka Tas, kuram ikviens šajā vakarā varēja nosūtīt savu vēstuli, ir vislielākais un diženākais Adresāts visā Visumā – Pats Dievs, kurš šajos svētkos bija sapulcinājis Savus studentus un draugus.
Pasākuma turpinājumā notika Studentu dienu koncerts, kurā uz brīvdabas skatuves ar daudzveidīgiem muzikāliem apsveikumiem klātesošos iepriecināja semināra audzēkņi, Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas studentes, dziedātāji Jānis Kurševs un Sintija Grava, kā arī grupas “The One”, “Ex Animo” un kopienas Effata slavēšanas grupa. Studentu dienu pirmais vakars noslēdzās ar gājienu svecīšu un lāpu gaismā uz blakus esošo sv. Franciska baznīcu, lai kompletorija lūgšanā kā viena sirds un viena dvēsele vienotos kopīgā pateicībā Dievam par aizvadīto dienu.
Katoļu studentu dienu Akadēmiskā daļa, kas notika 7. maijā, iesākās ar Svēto Misi sv. Jēkaba katedrālē un turpinājās ar zinātnisko konferenci RARZI studiju telpās. Zinātniskā konference sākās ar plenārsēdi, kuru vadīja V. E. Zbigņevs Stankevičs.
Konferencē tika prezentēti un diskutēti katoļu Baznīcai, kā arī visai sabiedrībai aktuāli jautājumi, piemēram, par reliģisko brīvību, indivīda attiecībām ar sabiedrību u.c.
Trešās Katoļu studentu dienas noslēdza V. E. Zbigņevs Stankevičs ar svētību un aicinājumu arī turpmāk rīkot šādas Katoļu studentu dienas, bez RTI un RARZI studentiem vairāk iesaistot arī citu augstskolu katoļu studentus.
RGS 2.kursa studenti Māris Veliks un Juris Skutels

Dalīties ar rakstu

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email
Share on linkedin
Share on telegram

Saistītie raksti