Kristīgo skautu tikšanās Polijā

Aizvadītās nedēļas nogalē, no 18. līdz 19. jūnijam, netālu no Polijas galvaspilsētas Varšavas tikās Eiropas Skautisma Federācijas (FSE) nacionālo asociāciju vadītāji. Kristīgie skauti no desmit, lielākoties, Austrumeiropas valstīm, tostarp arī Latvijas.
Tikšanās laikā klātesošajiem bija iespēja noklausīties lekcijas par skautisma pedagoģijas principiem, struktūru un dzīvesveidu. Tam sekoja Svētā Mise 1944. gada Varšavas sacelšanās dalībnieku piemiņas vietā, bet vakarā neizpalika kopīga sadraudzība pie ugunskura ar dziesmām, dejām, skečiem un desiņām.

Kā pastāstīja FSE federālais komisārs Zbigņevs Minda, FSE ir dibināta 1956. gadā Ķelnē. Tās mērķis ir apvienot dažādu kristīgo konfesiju skautus un gaidas, kā arī veidot brālīgu Eiropu kristīgās mīlestības garā. Minda uzskata, ka aizvadītā tikšanās bijuši īpaši svarīga tieši Austrumeiropas skautiem, jo mūsu valstīs pēc komunisma laikta skautu kustība vēl nav spēcīgi attīstījusies.
Patlaban spēcīgākās skautu asociācijas ir Francijā, Beļģijā un Itālijā, kur skautisms bez pārtraukuma attīstījies pat vairāk nekā 90 gadus. Patlaban FSE vien ir aptuveni 60 000 skautu, no kuriem tikai 3000 ir Austrumeiropā. Tai pat laikā Minda uzsver, ka tieši mūsu valstis ir tās, kurās pēdējos gados skautisms attīstās visstraujāk.
Ilze Mežniece, fotogrāfiju autors Janušs Kožeņovskis

Dalīties ar rakstu

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email
Share on linkedin
Share on telegram

Saistītie raksti