Latvijas jaunieši kopīgi gatavojas ceļam uz Jauniešu dienām Madridē

Kur 1984. gadā notika pirmās Pasaules Jauniešu dienas? Ko varēs atrast 2011.gada Pasaules Jauniešu dienu dalībnieka mugursomā? Cik sver Pasaules Jauniešu dienu krusts? – uz šiem un citiem viktorīnas jautājumiem pēc Svētās Mises Rīgas sv. Jēkaba katedrālē un „Gaismas ceļa” Vecrīgas ielās atbildes meklēja nākamie Pasaules Jauniešu dienu dalībnieki, kas Vasarsvētku priekšvakarā bija ieradušies Rīgā, lai jūnija sagatavošanās posmu „Ceļā uz Jauniešu dienām Madridē” veiktu kopīgi.
Jau kopš janvāra dažādās Latvijas vietās jaunieši ik mēnesi tikās savās draudzēs, lai pārdomātu pāvesta vēstījumu, uzzinātu par Pasaules Jauniešu dienu vēsturi, lūgtos un slavētu Dievu. Visbeidzot visi bija saspietojuši vienkopus Rīgas sv. Jēkaba katedrāles draudzes telpās. Kā varēja secināt pēc pareizajām atbildēm uz viktorīnas jautājumiem, gatavošanās bijusi auglīga.

Pēc viktorīnas jauniešus uzrunāja priesteris no Nīderlandes Marks Timermans, rokgrupas “Priestband” dalībnieks. „Atveriet sirdis plaši Dievam! Viņam ir ļoti daudz, ko mums dot. Ja atvērsimies Dievam mazliet, tad tik arī saņemsim. Ja atvērsim sirdis plaši, tad saņemsim daudz,” skaidroja mūziķis un priesteris M. Timermans. Vakara viesis iepriecināja jauniešus ar paša sarakstītām dziesmām „Where are you?” (Kur Tu esi?”), kas attēlo kāda pusaudža Dieva meklējumus, un „Come, be my light!” (Nāc, esi mana gaisma!”), kurai par iedvesmas avotu kalpojusi Mātes Terēzes grāmata ar tādu pašu nosaukumu. Grupa “Priestband” pirmo reizi uzstājusies Pasaules Jauniešu dienas Sidnejā, spēlējot 235 000 jauniešiem. „Priestband” varēs dzirdēt arī šogad Madridē.

Ar Jauniešu dienu plānoto norisi un dalības praktisko pusi iepazīstināja Vidzemes Katoļu jauniešu centra vadītāja Gunta Ziemele. Sarakstu ar līdzi ņemamajām lietām – guļammaisu, Eiropas Veselības apdrošināšanas karti, sauļošanās krēmu u.c. – papildināja Rīgas arhibīskaps – metropolīts Zbigņevs Stankevičs, jauniešiem atgādinot, ka galvenais, kas jāņem līdzi uz Madridi, ir Svētais Gars. Arhibīskaps dosies uz Madridi arī pats, lai vadītu katehēzes Pasaules Jauniešu dienu dalībniekiem.

Kā izrādījās vakara turpinājumā, dziesma „Atver, Kungs, manu sirdi, atdari acis, man Kungs!” ir pazīstama arī Spānijā. Šo slavēšanas dziesmu bija apguvuši un iemācīja arī citiem Vidzemes katoļu jauniešu centra organizēto spāņu valodas kursu apmeklētāji.

Noslēgumā jaunieši izspēlēja etīdes par Pasaules Jauniešu dienu aizbildņiem – svētīgo Jāni Pāvilu II, Spānijas svētajiem Avilas Terēzi, Jāni no Krusta, Francisku Ksaveriju, Ignāciju no Lojolas, Rozi no Limas u.c.
LRKB IC
 

Dalīties ar rakstu

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email
Share on linkedin
Share on telegram

Saistītie raksti