Now Reading
400 000 jauniešu augustā gatavojas doties uz Madridi

400 000 jauniešu augustā gatavojas doties uz Madridi

Uz Pasaules Jauniešu dienām Madridē, kas notiks no 16. līdz 21. augustam, šobrīd jau pieteikušies 400 000 jauniešu no visas pasaules, informē Pontifikālās Laju padomes priekšsēdētājs kardināls Staņislavs Rilko. Šīs Pasaules Jauniešu dienas būs veltītas svētīgajam Jānim Pāvilam II, kura pontifikāta laikā 1986. gadā Romā notika pirmās Pasaules Jauniešu dienas.
No Latvijas uz Spāniju augustā dosies apmēram 290 jaunieši. Madrides Pasaules jauniešu dienas tiks atklātas 16. augustā, taču nedēļu pirms tam Latvijas jaunieši piedalīsies nedēļu ilgā sagatavošanās posmā dažādās vietās gan Spānijā, gan Francijā, lai tuvāk iepazītos ar citu valstu jauniešiem, kā arī caur lekcijām, mūziku un kopīgiem lūgšanu brīžiem iekšēji sagatavotos lielajam notikumam Madridē.

Viena no Latvijas jauniešu grupām dosies uz Navarru Spānijas ziemeļos, kur jauniešus uzņems spāņu ģimenes un vietējās draudzes, radot iespēju iepazīt spāņu kultūru, arhitektūru un vietējo Baznīcu. Kopienas „Emmanuel” grupa no Latvijas dosies uz Parlemoniālas svētvietu Francijā. Trešajai lielākajai Latvijas grupai sagatavošanās nedēļa plānota Gvaderamā, Spānijā kopā ar kopienu „Chemin Neuf”. Gvaderamā jauniešus uzrunās pāvesta sprediķotājs Ranjero Kantalamesa, beļģu priesteris Žofefs Marija Verlāns u.c.
15. augustā visi jaunieši dosies uz Madridi, kur notiks Pasaules Jauniešu dienas, ko atklās arhibīskaps kardināls Antonio Marija Ruko Varela, 16. augustā pulcējot jauniešus uz pirmo kopīgo Svēto Misi. No 17. līdz 19. augustam 250 Madrides vietās varēs apmeklēt katehēzes jeb nodarbības par ticības jautājumiem, tās vadīs bīskapi no visas pasaules. Viņu vidū būs arī Rīgas arhibīskaps – metropolīts Zbigņevs Stankevičs un Jelgavas diecēzes bīskaps Antons Justs.
No 18. līdz 21. augustam Pasaules Jauniešu dienu svinībās piedalīsies Benedikts XVI. Pirmā lielā pāvesta tikšanās ar jauniešiem notiks jau tās pašas dienas vakarā vienā no skaistākajiem Madrides laukumiem – plaza de Cibeles, bet 19. augusta vakarā Benedikts XVI kopā ar Pasaules Jauniešu dienu dalībniekiem piedalīsies Krusta ceļa gājienā. 20. augusta vakarā viņš dosies uz Madrides lidostas „Četri vēji” laukumu, kur notiks lūgšanu vigīlija kopā ar jauniešiem. Savukārt 21. augusta rītā turpat lidostas teritorijā Benedikts XVI kopā ar visiem Pasaules Jauniešu dienu dalībniekiem svinēs Pasaules Jauniešu dienu noslēguma Svēto Misi. Bez šiem centrālajiem notikumiem Pasaules Jauniešu dienu dalībniekiem būs iespēja apmeklēt arī dažādus kultūras pasākumus – filmas, koncertus, izstādes, teātra izrādes un ekskursijas pa Madridi.
Pasaules Jauniešu dienu pirmsākumi meklējami 1984. gadā, kad vairāk nekā 300 000 jauniešu no visām pasaules valstīm pieņēma Jāņa Pāvila II uzaicinājumu un Pūpolu svētdienā ieradās Romā uz Starptautiskajām jauniešu svinībām Sv. Pētera laukumā. Nākamā lielā jauniešu tikšanās ar pāvestu notika 1985. gadā, kas bija Starptautiskais jauniešu gads. Jau tā paša gada decembrī Jānis Pāvils II oficiāli iedibināja Pasaules Jauniešu dienas, vēlāk kādā intervijā gan norādot, ka “tie bija paši jaunieši, kas tās radīja”.
Kopš tā laika starptautiskā mērogā Pasaules Jauniešu dienas notikušas Buenosairesā (1987), Santjago de Kompostela (1989), Čenstohovā (1991), Denverā (1993), Manilā (1993), Parīzē (1997), Romā (2000), Toronto (2002), Ķelnē (2005) un Sidnejā (2008). Vislielāko dalībnieku skaitu līdz šim ir pulcējušas Pasaules Jauniešu dienas Manilā, Filipīnās – ap 4 miljoniem jauniešu.
LRKB IC

Scroll To Top