Now Reading
“Bībeles svētki 2011” – sadraudzībai un evaņģelizācijai

“Bībeles svētki 2011” – sadraudzībai un evaņģelizācijai

Šī gada 6. augustā Rīgā, Doma laukumā, norisinājās Bībeles svētki, kurus rīkoja Latvijas Evaņģēliskā alianse sadarbībā ar kristīgajām konfesijām Latvijā. Svētku organizēšanā piedalījās arī Latvijas Romas Katoļu Baznīca. Svētku mērķis bija stiprināt kristiešu vienotību starp dažādām konfesijām un draudzēm, aicināt kopējai lūgšanai visus labas gribas cilvēkus par galvaspilsētu un rosināt Bībeles lasīšanu sabiedrībā.
Bībeles svētku ietvaros notika pasākumi bērniem – Leļļu teātra izrādes un radošās darbnīcas; jauniešiem – koncerts ar dažādu kristīgo grupu un „Rīgas gospeļu kora” piedalīšanos, Flashmob uzdevumi: 5 izvēlētas Bībeles rakstu vietas ar mērķi radošā veidā atspoguļot Bībeles aktualitāti jauniešu vidū; pieaugušajiem – seminārs „Piedzīvojums ar Bībeli” svētdienas skolu un kristīgās mācības skolotājiem. Ikviens interesentam bija pieejama kafejnīca „Domino ar mācītāju” Bastejkalnā, kur varēja risināt sarunas un uzspēlēt domino ar dažādu konfesiju garīdzniekiem. Doma baznīcas Marijas kapelā bija apskatāma Bībeļu izstāde. Pavadīt brīdi miera un klusumā varēja „Miera ostā”, kas būs meklējama jauniešu klubā “Melnā Aita”. Savukārt Doma laukumā bija atvērta „Atklāsmes telts”, kurā varēja uzzināt vairāk par Svētajiem Rakstiem, saņemt aizlūgšanu un garīgu padomu.

Svētku oficiālā atklāšana un kulminācija bija plkst. 16.30 Doma laukumā, kur dziedāja apvienotais draudžu koris un spēlēja dažādu konfesiju mūziķi, liecības stāstīja sabiedrībā pazīstami cilvēki, tika lasīti Svētie Raksti, un svētības vārdus teica kristīgo konfesiju vadītāji.
Bībeles svētku ideja radās Bībeles lasīšanas maratonā. Pirmais Bībeles lasīšanas maratons norisinājās 1989.gadā Israēlā, Jau 1990.gadā – ASV. Latvijā jau 7..gadu Bībeles lasīšanas maratons notiek Ogrē. Rīgā Bībeles svētki norisinās otro gadu pēc kārtas.
LEA, LRKB IC
Foto: Sandra Prikule

Scroll To Top