Jelgavas diecēzē iesvētīts jauns diakons

17. jūlijā Dobeles Vissētākās Trīsvienības katoļu baznīcā Jelgavas diecēzes bīskaps Antons Justs par diakonu iesvētīja Rīgas Garīgā semināra 5. kursa audzēkni Juriju Gorbačevski.
Iesvētes svinības notika tieši Dobeles katoļu draudzē, jo jaunais diakons tai pieder. Jurijs šajā draudzē ir ticis kristīts un, iesaistoties tās dzīvē, atklājis aicinājumu uz priesterību.

Diakona svētībās piedalījās monsiņjors Jānis Zviedrāns, agrākais Dobeles draudzes prāvests, kurš Juriju ievadīja kristīgajā dzīvē, un Rīgas Garīgā semināra rektors priesteris Pauls Kļaviņš. Svētajā Misē bija klātesošs arī pašreizējais Dobeles katoļu draudzes prāvests Pēteris Skredeļs.
Uz svinībām bija ieradušies arī Jurija kursabiedri – nesen iesvētītie diakoni Bernards Vagalis, Andžejs Lapinskis un Edijs Silēvičs, kā arī citi semināra audzēkņi.
Uzrunā bīskaps Antons Justs atzina, ka jaunais diakons Jurijs Gorbačevskis ir dāvana ne tikai Dobeles draudzei, bet arī visai Jelgavas diecēzei. Bīskaps norādīja, ka Jurijam ir īpašs aicinājums uz darbu ar bērniem un jauniešiem un ka pirmais lielais pārbaudījums pēc diakona svētībām būs Dobeles un Jelgavas draudžu svētceļojuma vadīšana uz Aglonu. Bīskaps īpaši pateicās Jurija vecākiem, kuri ir izaudzinājuši brīnišķīgu dēlu, kā arī izteica pateicību draudzei par lūgšanām, dekānam Jānim Zviedrānam un prāvestam Pēterim Skredeļam par atbalstu un dalību Jurija aicinājuma atklāšanā un nostiprināšanā.
Pēc Svētās Mises jauno diakonu ar dziesmu „Strūga” sveica viņa studiju biedri, un viņu skanīgajām balsīm pievienojās visa draudze.
Pirms iestāšanās Rīgas Garīgajā seminārā Jurijs mācījās Banku Augstskolā, kur ieguva profesionālo maģistra grādu uzņēmējdarbības vadīšanas specialitātē.
Aicinājuma atpazīšana Jurijam bijis meklējumu ceļš, un viņš ir pateicīgs Dievam par to, kā ticis vadīts un par visu, ko piedzīvojis līdz šim. Ordināciju par diakonu Jurijs salīdzina ar sākumu ceļam, kas saucas „Dieva gribas meklēšana”, „pieaugšana svētumā” un „atbilde aicinājumam ar „jā” ik dienas”.
Savu turpmāko misiju viņš saredz kā kalpošanu ikvienam, kam nepieciešams Kristus, – vai tās būtu ģimenes, veci cilvēki, bērni, jaunieši, vai cilvēki, kas meklē savu aicinājumu dzīvē. „Es vēlos būt atvērts visiem, ” saka Jurijs. „Es redzu, ka Dievs pats gatavo ceļu Evaņģēlija sludināšanai, cilvēki nemaz nav tik neticīgi, cilvēki ir ticīgi. Viņi tikai nezina, kā doties pie Dieva, nezina veidu, kā uzņemties uz sevi šo jūgu, kas patiesībā ir viegls. Nereti cilvēki nezināšanas dēļ nesaņem tās žēlastības, ko Dievs viņiem vēlas dāvāt.”
Jautāts par to, vai nebaidās no paklausības solījuma un tā, ka būs jādodas kalpot uz draudzi, kur Baznīca sūtīs, Jurijs atbild, ka „tā ir vislielākā brīvība Dievam pienest šo upuri, kas ir Tevis paša dzīve”.
LRKB IC sadarbībā ar Baibu Motivāni un Lauru Savicku
Foto: Baiba Motivāne

Dalīties ar rakstu

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email
Share on linkedin
Share on telegram

Saistītie raksti