Muzeja uzdevums – atvērt uz labo, patieso un skaisto

8. jūlijā Rīgas arhibīskaps-metropolīts Zbigņevs Stankevičs, arhibīskaps Jānis Vanags un Metropolīts Aleksandrs iesvētīja jauno Mākslas muzeju „Rīgas Birža” Doma laukumā 6. Tā turpmāk būs Ārzemju mākslas muzeja jaunā mājvieta, uz kurieni tas pārceļas pēc 90 gadiem Rīgas pilī.

Iesvētot jauno mākslas muzeju “Rīgas Birža”, garīdznieki vēlēja, lai muzejs nākotnē atainotu labo, patieso un skaisto.

„Ja mēs skatāmies no reliģijas filozofijas viedokļa, tad Dievs ir Labais, Patiesais un Skaistais. Un arī muzeja uzdevums ir atvērt cilvēku uz labo, patieso un skaisto, ” iesvētīšanas pasākumā sacīja Rīgas arhibīskaps-metropolīts Zbigņevs Stankevičs. „Cilvēks sevi izsaka caur kultūru, un tās spilgtākā izpausme ir māksla. Tāpēc es aicinu muzeju, lai izstādēs un pasākumos, ko šeit rīkos, izpaužas labais, patiesais un skaistais. Māksla cilvēku var degradēt, bet var arī celt. Patiesībā – kāda ir cilvēka sirds, tāda ir arī viņa radītā māksla. Tāpēc ļoti lūdzu muzeja vadību šeit izvietot tādus darbus, kas ceļ cilvēka dvēseli uz augšu un atver uz skaisto, bet ja neglītus – tad tādā griezumā, ka tas parāda, kā nevajag dzīvot.”
Iesvētīšanas pasākumu papildināja garīga rakstura skaņdarbi, ko izpildīja meiteņu koris „Sapnis” diriģentes Ivetas Rīsmanes – Lūses vadībā un pareizticīgo koris „Blagovest” diriģenta Aleksandra Brandava vadībā.

Pašlaik norit darbi pie muzeja atvēršanas, kas notiks Rīgas svētku laikā šā gada augustā. Top ekspozīcijas, izstādes, 264 lapas pušu albums, plakāti, ielūgumi, mājas lapa, skārienjūtīgo datoru programmas, audio gidu ieraksti, divas apjomīgas starptautiskas izstādes, atklāšanas pasākumi vairāku dienu garumā, mākslas objekts Biržas ātrijam, Rīgas svētku koncerti u.c

Mākslas muzejs „Rīgas Birža” ekspozīcijās varēs atpazīt bijušā Ārzemju mākslas muzeja kolekcijas, taču turpmāk muzejs muzeja durvis nebūs slēgtas arī izcilai latviešu mākslai. Muzejs vēlas būt kā saskarsmes punkts starp Austrumiem un Rietumiem, kā arī dialogs klasikai un laikmetīgajam – ar to domājot gan ekspozīcijas, gan uztveres formu. Vēl viens jaunā muzeja aspekts ir harmonija starp izziņu un atpūtu, kā arī robežu nojaukšana starp dažādām kultūras formām.

Rīgas Biržā sešos stāvos būs izvietotas moderni aprīkotas izstāžu zāles, dažādas ekspozīcijas, publiski pieejama mākslas izdevumu bibliotēka, bērniem domāta Mazā skola, semināru un konferenču telpas, kafejnīcas, muzeja suvenīru un mākslas katalogu veikals u.c. Jaunums ir arī speciāli veidotās atpūtas zonas un moderno tehnoloģiju pielietojums, tai skaitā, audio-gidi vietējiem un ārvalstu viesiem. Muzeja darbības lokā ietilps ne tikai izstādes, mūžizglītības un izglītības programmas, bet arī interešu klubi, diskusijas, koncerti un teātra izrādes.

Mākslas muzejs „Rīgas Birža” ir Latvijas Nacionālā Mākslas muzeja sastāvdaļa.

LRKB IC

Dalīties ar rakstu

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email
Share on linkedin
Share on telegram

Saistītie raksti