Nabadzīgā Bērna Jēzus māsa saliek mūža svētsolījumus

2. jūlijā, pl. 11.00, Rīgas sv. Jēkaba katedrālē mūžīgos solījumus saliks māsa Solvita no Nabadzīgā Bērna Jēzus māsu kongregācijas. Māsas Solvitas solījumus pieņems kongregācijas ģenerālpriekšniece māsa Maria del Rocio, kura īpaši šim nolūkam ieradīsies no Nīderlandes. Skaistajā brīdī piedalīsies 19 Nabadzīgā Bērna Jēzus māsas no Latvijas un arī māsa no Luksemburgas.

Ikdienā māsa Solvita strādā Rīgas bāriņtiesā par bāriņtiesas locekli un priekšsēdētāja palīgu. Viņas darba pienākumos ietilpst lemt par to, vai bērnu izņemt no ģimenes vai tomēr atstāt vecāku aprūpē un uzraudzībā. Māsa Solvita atzīst, ka tas nav viegls pienākums, tomēr šie smagie lēmumi tiek pieņemti bērnu labā, lai ģimenē bērnam nebūtu smagi jācieš no vecāku dzeršanas, narkotiku lietošanas vai vardarbības. Jautāta, kāpēc vecāki tā rīkojas, viņa atbild: „Bieži viņi šīs problēmas pārmanto no paaudzes paaudzē, jo to visu paši ir piedzīvojuši savās ģimenēs, kurās arī netiek mācītas kristīgās vērtības. Gadījumos, ja bērns ir uzaudzis bērnunamā, viņš neprot veidot ģimeni, tāpēc bērnus, kurus izņemam no vecāku ģimenēm, cenšamies ievietot audžuģimenēs. Priecājamies, ka bērni, kuri ievietoti bērnu namos, tiek adoptēti un saņem no jaunajiem vecākiem mīlestību un rūpes, ko nevarēja saņemt bioloģisko vecāku ģimenē.”

Pirms astoņiem gadiem māsa Solvita iestājās Nabadzīgā Bērna Jēzus māsu kongregācijā. Vispirms bija kandidāte, tad sekoja postulāta gads, divi noviciāta gadi un pieci gadi juniorātā. Kopā astoņi formācijas gadi. 2. jūlijā māsa Solvita saliks mūžīgos solījumus. Sastapta īsi pirms lielā notikuma viņa smaida un saka, ka ir laimīga par nepelnīti saņemto lielo Dieva dāvanu.

LRKB IC

 

Dalīties ar rakstu

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email
Share on linkedin
Share on telegram

Saistītie raksti