Šogad svētceļojumiem no visas Latvijas varēs sekot līdzi tiešsaistē

Jūlija beigās un augusta sākumā, kad laukos briest rudzi, sakarsušais asfalts pilsētniekus mudina doties pie ūdeņiem, bet sabiedrisko procesu vērotāji gatavojas lielajam vēlēšanu pļaujas laikam, Latvijas svētceļnieki pošas ceļam uz Aglonu, lai 14. un 15. augustā izdzīvotu lielos ticības svētkus. Šogad tīmekļa vietnē www.kurtuesi.lv/sekot/svetcelojums ikviens varēs sekot līdzi, kā no Ventspils, Liepājas, Valmieras, Rīgas un citām Latvijas vietām Aglonai tuvojas 12 svētceļnieku grupas, kas mugursomās līdzi būs paņēmušas GPS uztvērēju. Ikviens interesents varēs novērot grupu faktisko atrašanās vietu, pārvietošanās ātrumu un virzienu.

Pirmās divas grupas ceļā dosies jau 27. jūlijā. Visgarākais ceļš uz Aglonu ir jāmēro Liepājas un Ventspils svētceļniekiem – apmēram 450 km. Liepājnieki svētceļojumu uzsāks pl. 8.00 ar lūgšanu Liepājas sv. Jāzepa katedrālē, savukārt ventspilnieki tai pat laikā pulcēsies Ventspils svētā Krusta baznīcā, kur Svēto Misi svinēs Liepājas diecēzes bīskaps Vilhelms Lapelis. Ventspils grupas vadītājs priesteris Marcins Virkovskis, aicinot līdzi ceļā, saka: „Nebaidīsimies no patiesības, jo tā nodrošina brīvību! Iedams svētceļojumā, tu vari kļūt par Kristus liecinieku, jo tas ir ceļš uz manu un tavu sirdi. Ļauj Kristus mīlestībai uzveikt bailes un nedrošību par rītdienu. Pateicībā par pāvesta Jāņa Pāvila II beatifikāciju, atver savu sirdi Dievam un pievienojies kopīgai svētceļošanai!”

31. jūlijā sāksies svētceļojums no Valmieras. 1. augustā mugursomas plecos liks svētceļojumu Jelgava – Aglona un Saldus – Brukna – Aglona dalībnieki, bet no Rīgas izies Rīgas svētā Jēkaba katedrāles un Rīgas Vissvētākās Trīsvienības draudžu grupas. Svētceļojums Aizkraukle – Aglona, kurā piedalīsies Aizkraukles katoļu draudze un kopiena „Emmanuel”, sāksies 5. augustā. Jau nākamajā dienā no Ludzas izies Rīgas Kristus Karaļa draudzes grupa, īpaši aicinot tai pievienoties Sarkandaugavas, Vecmīlgrāvja, Jaunciema un Mežaparka iedzīvotājus. Savukārt velo sporta cienītājiem ir iespēja doties „Velo svētceļojumā Kolka – Talsi – Aglona 2011″, kas arī sāksies 6. augustā. Rīgas Sv. Marijas Magdalēnas draudze svētceļojumu uzsāks 9. augustā no Krāslavas, bet kopienas “Efata” svētceļnieki – 11. augusta rītā no Ezerniekiem Dagdas novadā. 

Visām minētajām svētceļnieku grupām būs iespējams pievienoties kādā no ceļa posmiem.

Vairākas grupas par savu moto ir izvēlējušās šī gada Pasaules Jauniešu dienu devīzi „Iesakņodamies Kristū, pamatodamies Viņā, nostiprināti ticībā”. Arī 13. augustā, satiekoties Svētceļnieku vakarā Aglonā, visi tā dalībnieki lūgšanās būs vienoti ar jauniešiem no daudzām pasaules valstīm, tai skaitā 300 jauniešiem no Latvijas, kas šajā laikā atradīsies Spānijā, lai gatavotos Pasaules Jauniešu dienām, kas norisināsies no 16. līdz 21. augustam Madridē.

LRKB IC

Foto: Guna Sterinoviča, Anita Sosnare

 

Dalīties ar rakstu

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email
Share on linkedin
Share on telegram

Saistītie raksti