Aprit 100 gadi kopš Liepājas Svētā Jāzepa katedrāles iesvētīšanas

30. jūlijā ar mākslinieku plenēru un izstādi iesākās Liepājas Svētā Jāzepa katedrāles iesvētīšanas simtgades pasākumu programma, kas norisināsies līdz 6. augustam.
Plenēra dalībnieki visas dienas garumā gleznoja katedrāli; pasākumā uzaicināti bija gan vietējie, gan viesu gleznotāji no Pēterburgas un Vācijas. Katrs mākslinieks saņēma audeklu un uzgleznotais mākslas darbs paliks katedrāles īpašumā kā dāvinājums. Pl. 16.00 tiks atklāta ekspresizstāde, bet pl. 17.00 katedrāles tornī atklāja Aleksandra Ņekrasova sakrālo darbu izstādi.

5. augustā pl. 14.00 kūrijas pagraba kamīnzālē notiks zinātniskā konference „Liepājas Sv. Jāzepa katedrāle”. Konferencē ar saviem referātiem par katedrāles vēsturi piedalīsies vēsturnieki: dr. Jānis Zilgalvis, Jānis Baltiņš, Uļjana Gintnere un Rundāles pils muzeja direktors dr. Imants Lancmanis.
6. augustā pl. 11.00 Svētās Mises laikā Liepājas Sv.Jāzepa katedrālē būs Riharda Dubras Mises pirmatskaņojums. Skaņdarbu izpildīs Liepājas simfoniskā orķestra ansamblis un koris „Laiks”. Svēto Misi svinēs Jelgavas bīskaps Antons Justs.
Katedrāles tornī interesenti jau varēja iepazīties ar Andreja Kuzņecova fotokolekciju par Liepājas Sv. Jāzepa katedrāli, ko mākslinieks bija veltījijs katedrāles simtgadei, un līdz ar to fotogrāfijas pēc izstādes tika nodotas baznīcas arhīvā. Savukārt 6. maijā tika atvērta ikonu izstāde, kas bija kā turpinājums iesāktajai izstāžu sērijai katedrāles tornī.
Liepājas Svētā Jāzepa baznīca tika iesvētīta 1911. gada 6. augustā. Katedrāles titulu tā ieguva 1937. gada 8 maijā, kad tika nodibināta Liepājas diecēze. Baznīcas vecākā daļa, kur šobrīd atrodas Vissvētākās Jaunavas Marijas kapela, tika iesvētīta jau 1762. gada 28. jūlijā.
www.katedrale.lv

Dalīties ar rakstu

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email
Share on linkedin
Share on telegram

Saistītie raksti