Latviešu gaitas Jauniešu dienās Madridē. 18.augusts

18. augustā Madridē ierodas pāvests Benedikts XVI. Pirmā tikšanās ar jauniešiem notiek plkst. 19.30 pēc Spānijas laika Madrides centrālajā – Sibeles – laukumā. Turp dosies arī svētceļnieki no Latvijas.
Maija Zepa mums šodien raksta: “Pēkšņi sajukuši visi datumi un dienas. Vienīgie jēdzieni ir vakar, šodien un rīt. Tad nu, pieturoties pie jaunās terminoloģijas, varu teikt, ka vakar bija veiksmīgu nejaušību pilna diena. Viena no šīm nejaušībām mani aizveda uz Ekleziālās Karmela kustības prezentāciju par trīs svētajiem – Pjeru Džordžo Fraasati, Mazo Terēzi no Bērna Jēzus un Žaku Fešu. Tā ir interaktīva izstāde, kurā var dzirdēt par šo svēto dzīvēm un dot arī savu ieguldījumu izstādes veidošanā, piemēram, uzrakstīt uz akmens kādu apliecinājuma zīmi, ka esi tur bijis.

Tomēr visa programma un cilvēku pūlis nogurdina. Pienāk tāds brīdis, kad neko vairs negribas. Vienā no šādiem brīžiem nolēmām meklēt kādu baznīcu, lai varētu adorēt. Kā jau cilvēkiem, mums sanāca nedaudz apmaldīties, taču Jēzus rūpējas par savām avīm. Pēkšņi acu priekšā ir ekrāns, bet uz ekrāna Jēzus. Pilsētas laukumā izstādīts Vissvētākais sakraments un cilvēki adorē par spīti ielas trokšņiem. Tāds nepārspējams piepildījums.
Bet kā šodien? Šodien diena atkal sākusies Sv. Ireneja baznīcā ar latviešu tikšanos un Svēto Misi. Liels iepriecinājums ikvienam bija arhibīskapa Zbigņeva Stankeviča un bīskapa Antona Justa klātbūtne. Kaut kā savējos un savu valsti tiešām spēcīgāk var izjust, esot projām. Pēc Svētās Mises, dziedot Latvijas himnu, sirdī ieplūda liels lepnums par savu valsti.
Labs dienas sākums. Šodien ceru ieiet nelielā tuksnesī, lai varētu būt ar Jēzu nevis masām. Bet pēc tam jādodas sagaidīt pāvestu. Pilsētā gan notiek protesta akcijas pret PJD un pāvesta ierašanos, taču paļaujos, ka viss būs labi. Kas Dievu mīl, tam viss nāk par labu.”
Fotogrāfiju autors Edvīns Cibuļskis

Dalīties ar rakstu

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email
Share on linkedin
Share on telegram

Saistītie raksti