Par 2011. gada augusta Rīgas arhidiecēzes priesteru konferencē runāto

Pirmdien, 29. augustā Rīgas Garīgā Semināra telpās norisinājās ikmēneša garīdznieku tikšanās. Tās laikā tika pārrunāti šādi jautājumi:

1. Priesteri, kas devās uz Pasaules Jauniešu dienām Spānijā, Madridē, dalījās savos iespaidos par piedzīvoto. Tika uzsvērts šī pasākuma izcilais pastorālais devums visai Baznīcai, kā arī tiem 300 jauniešiem, kas no Latvijas devās uz šīm dienām. Neskatoties uz protestiem un bažām par to, ka Jauniešu dienas iztukšos Spānijas valsts kasi, tās nesa daudzu miljonu peļņu un neko neprasīja no Spānijas valdības. Jauniešu dienās piedalījās divi miljoni jauniešu no visas pasaules, 14 tūkstoši priesteru, vairāk kā 700 bīskapu.

2. Arhibīskaps priesteriem deva izaicinošu uzdevumu – kā turpināt darbu uz iepriekšējos gados labi ieliktajiem pamatiem. Viņa eminence Jānis kardināls Pujats ielika pamatus tiešā un pārnestā nozīmē – būvēja dievnamus un sludināja skaidru evaņģēlija mācību, īpaši kristīgās morāles jautājumos. Mūsu uzdevums ir turpināt šo iesākto ceļu un domāt, kā piepildīt šos dievnamus.

3. Uz priekšu virzās diecēzes dekanātu projekts. Papildus līdzšinējiem Rīgas, Valmieras un Madonas dekanātiem ir paredzēts izveidot vēl Ogres dekanātu.

4. Tika pārrunāts jautājums par Svētā Antona baznīcas celtniecību. Daži iedzīvotāji protestē pret baznīcas būvniecību Rīgā, Ķengaragā. Monsinjors O. Daļeckis uzsvēra, ka trīs gadu laikā ar lielām pūlēm draudze ir iegādājusies zemi, uz kuras būvēt baznīcu. Viņš uzskata, ka šobrīd nepieciešams savākt iedzīvotāju parakstus, kas apliecina šī dievnama celtniecības lietderīgumu.

5. No 23. – 25. septembrim Dzintaru rekolekciju mājā notiks katehētu un ticības mācības skolotāju kvalifikācijas celšanas kursi. Sīkāka informācija ir pieejama RARZI un www.katolis.lv pie gaidāmajiem notikumiem.

6. Nodibinājums „Caritas Latvija” prezentēja Brīvprātīgo apmācības semināru, kas sāksies septembrī. Sīkāka informācija www.caritaslatvija.lv

7. Rīgas Katoļu ģimnāzijai ir nepieciešami skolēni. Šogad jau ir palielinājies to skaits, bet jo vairāk būs skolēni, jo vieglāk būs uzturēt šo mācību iestādi. Esam aicināti atbalstīt ģimnāziju ar lūgšanām, materiāli un sūtot savus bērnu mācīties uz šo skolu.

Priesteris Ilmārs Tolstovs

Dalīties ar rakstu

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email
Share on linkedin
Share on telegram

Saistītie raksti