Pāvests jauniešiem: „Dalieties ar citiem savas ticības priekā!”

Uzrunā Svētās Mises laikā pāvests Benedikts XVI runāja par Baznīcas vienotību ar Kristu. Viņš uzsvēra, ka Baznīca nedzīvo pati no sevis, bet gan no Kunga, kas ir klātesošs Baznīcā, baro to, dod tai dzīvi un spēku. „Mīļie jaunieši, ļaujiet lai es kā Pētera pēctecis jūs aicinu stiprināt šo ticību, kas mums ir nodota caur apustuļiem, lai jūs savas dzīves centrā liktu Kristu, Dieva Dēlu. Tāpat ļaujiet man jums atgādināt, ka sekošana Kristum ticībā nozīmē dzīvot kopā ar Viņu vienotībā ar visu Baznīcu. Nav iespējams sekot Kristum vienatnē. Kas padodas kārdinājumam iet „uz savu galvu” vai izdzīvot ticību saskaņā ar individuālisma idejām, kas ir plaši izplatītas sabiedrībā, pakļauj sevi riskam nekad nesatikt Jēzu Kristu vai arī sekot tikai iedomātam Kristus tēlam.”
Pāvests uzrunā aicināja jauniešus dot ticības liecību visdažādākajās vidēs, pat „tur, kur to atmet vai valda vienaldzība”. „Nav iespējams sastapt Kristu un nenorādīt uz Viņu citiem. Tāpēc nepaturiet Kristu tikai sev! Dalieties arī ar citiem savas ticības priekā! Pasaulei ir nepieciešama jūsu ticības liecība, pilnīgi noteikti tai ir vajadzīgs Dievs,” teica Benedikts XVI.
Pēdējo Pasaules Jauniešu dienu nakti no sestdienas uz svētdienu dalībnieki pavadīja lidostas „Quatros Vientos” laukumā kopīgās lūgšanās ar pāvestu. Latvijas dalībniece Velta Skolmeistare raksta no notikumu vietas: „Jau no priekšpusdienas laukumu pilda simtiem tūkstošu jauniešu, tāpēc brīvu vietu atrast bija ļoti grūti. Viss sākās vēlāk nekā bija plānots, jo pāvests aizkavējās, taču visa gaidīšana attaisnojās, kad ieraudzījām pāvesta sveicienu ekrānā, apzinoties, ka viņš ir tikai pāris simtu metru attālumā. Drīz vien mūs pārsteidza lietus gāze un milzīgs vējš, kas lika meklēt patvērumu, kur vien iespējams. Pēc lūgšanām aptuveni 20 minūšu garumā lietus norima un viss varēja turpināties, tad vējš drīzāk atgādināja siltu fēnu. Tagad ir lūgšana, ko vada pāvests, cenšoties cilvēkus uzrunāt pēc iespējas vairāk valodās.”
Vigīlijas lūgšanā pāvests uzsvēra, ka Dieva mīlestība ir tā, kas dod jēgu mūsu dzīvei. Uzrunājot jauniešus, viņš teica: „Ja paliksiet Kristus mīlestībā, iesakņojušies ticībā, arī starp pretrunām un ciešanām satiksiet patiesā prieka un laimes avotu. Ticība nav pretrunā ar jūsu visaugstākajiem ideāliem, tieši pretēji, tā jūsu ideālus vēl vairāk pilnveido un padara augstākus. Mīļie jaunieši, nesamierinieties ar kaut ko, kas ir mazāks par Patiesību un Mīlestību, necentieties līdzināties kaut kam, kas ir mazāks par pašu Kristu.”
Pāvests runāja arī par relatīvisma kultūru, kas atsakās un nenovērtē meklējumus pēc patiesības. Viņš aicināja jauniešus šajā kultūrā pazemīgi un drosmīgi piedāvāt pasaulei Kristu kā vienīgo vērtību, kas ir Glābējs un dzīves cerība. „Mīļie draugi, lai neviena neveiksme vai šķērslis jūs nepastādina un neparalizē! Nebīstieties ne no pasaules, ne no nākotnes, ne arī no sava vājuma. Kungs jums ir dāvājis šo vēstures brīdi, lai jūsu ticības žēlastība turpinātu skandināt Viņa vārdu visā pasaulē.”
Nākošās Pasaules Jauniešu dienas notiks 2013. gadā Brazīlijas pilsētā Riodežaneiro. Par to noslēguma Svētās Mises laikā paziņoja Benedikts XVI. Atvadoties no jauniešiem Madridē, pāvests teica: „Kā Pētera pēctecis uzticu jums klātesošajiem šo lielo uzdevumu: nesiet Kristus mīlestību un lieciniet par Kristu visā pasaulē! Viņš vēlas, lai jūs būtu Viņa apustuļi un Viņa prieka vēstneši 21.gadsimtā. Nepieviliet Viņu!”
Noklausieties arī Vatikānā radio apkopotās Latvijas jauniešu liecības par PJD.

LRKB IC

Dalīties ar rakstu

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email
Share on linkedin
Share on telegram

Saistītie raksti