Now Reading
Iznācis Katoļu Kalendārs un Katoļu kalendārs – plānotājs nākamajam gadam

Iznācis Katoļu Kalendārs un Katoļu kalendārs – plānotājs nākamajam gadam

„Es jūs darīšu par cilvēku zvejniekiem” (Mt 1, 17) – ar šādu moto iznācis „Katoļu Kalendārs 2012″, kas jau nopērkams Rīgas Metropolijas Romas Katoļu Baznīcas kūrijas un Rīgas Sv. Jēkaba katedrāles grāmatu galdos. Turpat iespējams iegādāties arī „Katoļu Baznīcas Vēstneša” sagatavoto „Katoļu kalendāru – plānotāju 2012. gadam”, kas palīdzēs plānot laiku saskaņā ar Baznīcas kalendāru.
Nākamā gada „Katoļu Kalendāra” ievadā lasītāju sirsnīgi uzrunā jaunais Jelgavas bīskaps – V. E. Edvards Pavlovskis, uzsverot, ka kristieša galvenais mērķis ir dvēseles pestīšana, un aicinot lasīt literatūru, kas tuvina šim mērķim. Par jauno izdevumu bīskaps saka: „Katrs raksts mūsu domas centīsies pacelt pie Dieva, pie visa labā un skaistā Radītāja, pie ikviena svētuma Autora. (..) „Katoļu kalendārs”, ko esat atvēruši šajā brīdī, gada garumā palīdzēs mazliet vairāk iepazīt tik nesenas pagātnes visizcilāko personību, harizmātisko pāvestu Jāni Pāvilu II, palīdzēs saprast Dievmātes godināšanas nozīmi un nepieciešamību.”

Jaunā kalendāra lappusēs lasām arī par Romas Katoļu Baznīcas prelātu Jāni Krapānu viņa 80 gadu jubilejai veltītajā rakstā „Visur un vienmēr paļāvība uz Dievu”, ukraiņu tautības prelāta Jāzepa Svidņicka dzīves ceļa līkločiem rakstā „Ticība stipra kā tauva ostā”, Nabadzīgā Bērna Jēzus māsu Solvitu un dominikāņu māsu Anastasiju, kuras šovasar salika mūža solījumus, Liepājas diecēzes priesteri Mihailu Volohovu. Šie un citi kalendārā iekļautie dzīves stāsti ir ticību stiprinošas liecības.
„Katoļu kalendārā” šoreiz īpaša vieta ierādīta ģimenes tēmai. Tai veltīti Evijas Puķes – Jansones raksti „Dialogs – laulības vienotībai” par sarunas nozīmi laulāto attiecībās un „Vienoti atšķirībās – vīrietis un sieviete” par sievietes un vīrieša lomu. Savukārt rubrikā „Kristus liecinieki” ir iekļauts raksts par Terēzes no Bērna Jēzus vecākiem svētīgo Luī un Zēliju Martēniem, kā arī par 2004. gadā kanonizēto Džannu Berettu Molu, par kuru Jānis Pāvils II ir teicis: „[Viņa] bija vienkārša, bet vairāk nekā jelkad iepriekš nozīmīga dievišķās mīlestības vēstnese.”
Kalendārā lasāmi arī vērtīgi teoloģiski raksti par garīgo dzīvi – „Cilvēka ciešanas kā dalība jaunajā radīšanā”, „Elijas ceļš – Jēzus ceļš”, „Jēzus ir augšāmcēlies, lai mēs turpinātu dzīvot”, liecība par to, kā Dievs izmainīja Veras un Sergeja Saprikinu dzīvi, apcerējums par māņticību kā kārdinājumu šodienas kristieša dzīvei, u.c. Savukārt rubrikā „Baznīcas dzīve” līdzās citiem rakstiem divi ir veltīti tieši liturģijas jautājumiem. Priesteris Mariušs Kempa raksta par mūzikas nozīmi liturģijā, savukārt priesteris Mihails Volohovs savā rakstā cenšas atklāt dzīvo saikni starp skaisto un liturģiju.
Kalendāra noslēdzošā rubrika ir „Kristieši pasaulē”, kurā ir iekļautas divas interesantas intervijas. Pirmā ir žurnālistes Ineses Šuļžanokas intervija ar Kristīgās dzīves un evaņģelizācijas skolas vadītāju tēvu Pjotru Kurkeviču par jaunās evaņģelizācijas tēmu. Savukārt otra ir žurnālistes Ineses Matisānes saruna ar LU asociēto profesoru Dr.art. Valdi Muktupāvelu par to, vai kristietību ir iespējams savienot ar folkloru.
„Katoļu Kalendārā 2012″ šogad ir iekļautas vārda dienas gan pasaulīgo, gan katoļu vārdu īpašniekiem. Kā ierasts – ir iekļautas visas lielākās Baznīcā svinamās dienas un svēto piemiņas dienas.
Jau otro gadu pēc kārtas „Katoļu Baznīcas Vēstnesis” ir izdevis „Katoļu kalendāru – plānotāju”. Jaunajā šī gada plānotājā ir iestrādāti vairāki ieteikumi, kurus izteikuši pagājušā gada katoļu plānotāja lietotāji. Konkrēti, vienai nedēļai tagad ir atvēlēts divreiz vairāk vietas piezīmēm, kā arī atrodams domu grauds no Svētajiem Rakstiem vai garīgās literatūras. Lai plānotājs nebūtu pārāk biezs, tam ir plānāki vāki un papīrs.
Drīzumā abi jaunie izdevumi būs nopērkami arī citu Latvijas katoļu draudžu grāmatu galdos.
LRKB IC

Scroll To Top