Now Reading
Jānim Pāvilam II veltītā konference – iemūžināta grāmatā un video

Jānim Pāvilam II veltītā konference – iemūžināta grāmatā un video

Izdevniecība „Kala Raksti” sadarbībā ar Latvijas Romas Katoļu Baznīcas Informācijas centru laidusi klajā grāmatu „Jānis Pāvils II – jaunās pasaules vēstnesis”, kurā apkopotas šī gada 1. maijā Latvijas Universitātē notikušās konferences dalībnieku uzrunas un svētīgā pāvesta sacītais, viesojoties Latvijā 1993. gada septembrī. Izdevumā iekļauts arī DVD ar videoliecību „Jānis Pāvils II Latvijā”, kā arī izsmeļošs ieskats Jānim Pāvilam II veltītās konferences uzrunās un priekšnesumos.
Konference „Jānis Pāvils II – jaunās pasaules vēstnesis” tika rīkota pāvesta Jāņa Pāvila II beatifikācijas dienā pēc Rīgas arhibīskapa – metropolīta Zbigņeva Stankeviča iniciatīvas. Pasākums bija pulcējis gan valsts augstākās amatpersonas un inteliģences pārstāvjus, gan dažādu konfesiju ticīgos. Klātesošos uzrunāja akadēmiķis Jānis Stradiņš, arhibīskaps Jānis Vanags, dzejniece Anna Rancāne, LU rektors Mārcis Auziņš un Teoloģijas fakultātes dekāns Ralfs Kokins, kultūras ministre Sarmīte Ēlerte, premjers Valdis Dombrovskis, Saeimas priekšsēdētāja Solvita Āboltiņa, valsts prezidents Valdis Zatlers un Rīgas arhibīskaps – metropolīts Zbigņevs Stankevičs.

„Konference ir pagājusi, vārds izskanējis un atstājis augļus pasākuma dalībnieku sirdīs. Tomēr šis notikums bija pārāk vērtīgs, lai to nedokumentētu,” grāmatas ievadā raksta Rīgas arhibīskaps – metropolīts Zbigņevs Stankevičs. „Gribas dot iespēju Jāņa Pāvila II personībai rast ceļu uz vēl daudz vairāk cilvēku sirdi un prātu. Tāpēc ir tapis šis izdevums un DVD, kurā var lasīt konferences dalībnieku uzrunas, klausīties Jāņa Pāvila II poēmu Romas triptihs aktieru Kaspara Znotiņa un Regīnas Razumas lasījumā, kā arī baudīt Vestarda Šimkus, ansambļa Anima Sola un Latvijas Poļu Savienības kora no Rēzeknes Jutšenka muzikālos priekšnesumus. Lai šis izdevums nes daudz augļu un kalpo par svētību Latvijas tautai!”
Grāmatu kopā ar DVD var iegādāties „Mieram tuvu” interneta veikalā, draudžu grāmatu galdos, kristīgajā grāmatnīcā „Amnis” Rīga, Lāčplēša ielā 37, kā arī Jāņa Rozes grāmatnīcās. Izdevuma cena – Ls 3.50.
LRKB IC

Scroll To Top