Now Reading
Riti raiti, Rožukroņa lūgšana!

Riti raiti, Rožukroņa lūgšana!

Katoļiem, kas draugos ar internetu, tīmekļa vietnē www.theholyrosary.net tapis palīgs Rožukroņa lūgšanai latviešu un angļu valodā. Šis interneta rīks īpaši noderēs tiem, kas vēl neprot, bet vēlas iemācīties Rožukroņa lūgšanu, kā arī tiem, kam kabatā vai somā biežāk ir mobilais telefons ar interneta pieslēgumu nekā rožukroņa krellītes un lūgšanu grāmata.
Lūgšanas palīgs piedāvā soli pa solim lūgties Rožukroņa lūgšanu – „Tēvs mūsu”, „Esi sveicināta…”, „Gods lai ir Tēvam…”, apcerot katru noslēpumu.

Lūdzoties Rožukroni, pārdomājam, kāda bija mūsu Kunga Jēzus Kristus dzīve. Rožukroņa lūgšana ir sadalīta četrās daļās: Priecīgā daļa – par Jēzus piedzimšanu un bērnību, Gaismas daļa – par Jēzus dzīvi virs šīs zemes, Sāpīgā daļa – par Jēzus ciešanām un nāvi un Augstās godības daļa- par Jēzus augšāmcelšanos un Debesu godību.
Parasti pirmdienās un sestdienās lūdzas Rožukroņa Priecīgo daļu, otrdienās un piektdienās – Sāpīgo daļu, ceturtdienās – Gaismas daļu, bet trešdienās un svētdienās – Augstās godības daļu. Katra no Rožukroņa daļām ir sadalīta piecos noslēpumos, kuros apceram Jēzus un Marijas dzīves notikumus.
Jaunajā tīmekļa vietnē katrai nedēļas dienai atbilstošā Rožukroņa daļa parādās automātiski, taču lietotājs var izvēlēties arī citu pēc savas izvēles. Tāpat iespējams izvēlēties lasīt katras “Esi sveicināta..” pilnu tekstu, ieklikšķinot rūtiņā blakus izvēlnei “Sākt”.
Interneta mājas lapā www.theHolyRosary.net pieejama arī Litānija Vissvētākajai Jaunavai Marijai. Drīzumā mājas lapas saturs tiks papildināts arī ar citām litānijām un lūgšanām.
Paredzēts, ka lūgšanas mājas lapa būs lasāmas arī vēl citās valodās, piemēram, latgaliešu, krievu, lietuviešu, poļu, spāņu, itāļu un latīņu.

Tīmekļa vietnes autors ir Madonas katoļu draudzes loceklis Aivars Zariņš.

LRKB IC

Scroll To Top