Viļānos atklāts Rožukroņa dārzs

Šogad Latvija svin kristietības 825. gadu jubileju, un šo svētku svinības Viļānos notika no 10. līdz 13. septembrim. Svētki sākās 10. septembrī ar nu jau mūžībā aizgājušā mariāņu tēva Viktora Pentjuša MIC grāmatas „Dieva Gudrība” prezentāciju.
Pēc tam visi pulcējās baznīcā uz kopīgu Rožukroņa lūgšanu, pēc svinīgā Svētās Mises notika ziedu paklāju pasvētīšana sv. Terēzes rožu dārzā (draudzes locekļi bija sanesuši dažādus ziedus). Dienas noslēgumā baznīcā izskanēja baroka mūzikas koncerts. Sv. Mises laikā un svētku koncertā dziedāja Jāņa Ivanova Rēzeknes mākslas skolas koris.
11. septembrī Sv. Misi baznīcā svinēja Latvijas bīskapi – Rēzeknes-Aglonas diecēzes bīskaps Jā­nis Bulis, Liepājas diecēzes bīs­kaps Vilhelms Lapelis un bīs­kaps emeritus Antons Justs, bet pēc Sv. Mises notika jaunā Rožukroņa dārza un svētā Meinarda skulptūras pasvētīšana klostera dārzā. Jāpiezīmē, ka šī dārza un skulptūras izveides iniciators ir tēvs Benedikts.
12. septembris bija diena, kad īpašā veidā notika lūgšanas par visiem slimniekiem. Bet jubilejas svētki noslēdzās 13. septembrī ar Fatimas Dievmātei veltīto vakara dievkalpojumu.
Jāpiezīmē, ka šogad Viļānos izdarīti jau trīs lieli darbi: Otrajās Lieldienās atvērti baznīcas pagrabi ticīgo garīgām vajadzībām, sagatavota un atvērta Fatimas Dievmātes grota un izveidots Rožukroņa dārzs.
“Vietējā Latgales Avīze”
Foto: Maruta Latkovska

Dalīties ar rakstu

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email
Share on linkedin
Share on telegram

Saistītie raksti