Latvijas Radio koris un “Sinfonietta Rīga” pirmatskaņos koncertu “Litānija”

20. oktobrī plkst. 20:00 Rīgas Sv. Pētera baznīcā Latvijas Radio koris un kamerorķestris “Sinfonietta Rīga” diriģenta Sigvarda Kļavas vadībā pirmatskaņos Ērika Ešenvalda, Jēkaba Nīmaņa, Valta Pūces un Ģirta Biša jaundarbus, kas apvienoti koncerta programmā “Litānija”.

Šī koncertprogramma savā būtībā ir stāsts par cilvēku, kas dzied un tās tapšanai ir īpaša vēsture. Viss aizsākās 2008. gadā, kad Sigvards Kļava ar režisoru Uģi Brikmani devās ekspedīcijā uz katoļu dziedājumu centriem Kurzemē, Latgalē, Zemgalē un Vidzemē, kur pabija lielākos un mazākos dievnamos, kopā ar tā dēvēto “maija dziedājumu” pratējiem piestāja pie jauniem un gadsimtus veciem krustiem. Saklausīja gan kopdziedāšanas vienojošo spēku, gan ļoti personiskus stāstus viena cilvēka sarunā ar Visaugstāko.

Koncerta programma tapusi, iedvesmojoties no ekspedīcijas laikā veiktajiem ierakstiem, nu izskanēs ietērpta četru komponistu darinātos opusos: Ēriks Ešenvalds “Debess Litānija,” Jēkabs Nīmanis “Uzklausi, Māte”, Valts Pūce “Sajūta. Sirds. Debesis.” un Ģirts Bišs “Rītausmai degošie vārdi”, kuru partitūrās savīsies katoļu dziedājumi no visas Latvijas.

Sigvards Kļava: „Ekspedīcija deva nepieredzētus impulsus, kas uzlādē vēl šodien. Atceroties un klausoties ierakstus, joprojām atmiņā nāk neskaitāmi aizkustinoši brīži, kurus piedzīvojām brauciena laikā. Mani pārsteidza, ka dziedājumos tik liela jēga nav to melodikā vai tekstuālajā materiālā, cik dziedāšanas afekta brīdī, kurā cilvēks izstāsta savu dzīves stāstu. Dziļāk ieklausoties un atšķeļot nost vizuālo, izkristalizējas pats DZIEDĀJUMS, kur emocionālākais pārdzīvojums notiek patiesā ticības izjūtas un cilvēka dzīves stāsta sastapšanās mirklī. Šis vēstījums un unikālais brīdis ir neatkārtojams brīnums.”

Koncerta klausītājiem būs iespēja noskatīties Uģa Brikmaņa, Sigvarda Kļavas un Mārtiņa Brauna veidoto 20 minūšu VIDEOSTĀSTU, kas ļaus aplūkot vietas, kurās pabija ekspedīcijas dalībnieki un iepazīt plašo katoļu dziedājumu krājumu.

Biļetes nopērkamas Biļešu paradīzes kasēs un Rīgas Sv. Pētera baznīcā stundu pirms koncerta.

www.radiokoris.lv

 

Dalīties ar rakstu

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email
Share on linkedin
Share on telegram

Saistītie raksti