Pirmā kopienas “Chemin Neuf” nedēļas nogale jauniešiem Liepājā

15. – 16. oktobrī, Liepājā, notika kopienas “Chemin Neuf” rīkotā nedēļas nogale jauniešiem par tēmu „Kā izdzīvot kristīgo ticību ikdienā?”, kurā jauniešiem bija iespēja  klausītites aizraujošas lekcijas, iepazīt vēsturiski bagāto Karostas apkārtni, slavēt dziedot un muzicējot un pavadīt laiku lūgšanā un sirsnīgās sarunās.

Šāda veida nedēļas nogales jauniešiem jau pirms vairākiem gadiem bija notikušas Rīgā un tās tuvumā, kad Latvijā viesojās kopienas Chemin Neuf pārstāvji no citām valstīm. Tomēr šī bija pirmā nedēļas nogale kopš 2010. gadā kopiena oficiāli uzsāka savu darbību Liepājā.

Lai tiktos ar Latvijas jauniešiem, uz nedēļas nogali Karostā no Francijas bija ieradies kopienas priesteris Kamils Novaks, kas ir čehs. Slavēšanā piedalījās Rīgas sv. Jēkaba katedrāles ansamblis “Ex Animo”. Savukārt liecību par savu ticības dzīves pieredzi svētdienas rītā jauniešiem stāstīja Liepājas teātra aktrise Sigita Jevgļevska. 

Kopiena Chemin Neuf ir katoļu kopiena ar ekumenisku aicinājumu. Tajā ir ap 1500 dalībnieku no 27 valstīm: pāri, ģimenes, priesteri, celibātā konsekrēti cilvēki, kas ir izvēlējušies kopienas dzīves piedzīvojumu, lai kalpotu Baznīcai, Evaņģēlijam un pasaulei.

Kopš 2010. gada oktobra kopiena pastāv arī Latvijā un darbojas Liepājā, bijušajā Karostas pamatskolā, Atmodas bulvārī 15.

www.katedrale.lv, foto: Guna Sterinoviča

Dalīties ar rakstu

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email
Share on linkedin
Share on telegram

Saistītie raksti